Սաուդյան Արաբիայի հետ խորհրդարանական բարեկամական խումբ կձևավորվի
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը որոշում է կայացրել՝ առաջարկել ԱԺ խորհրդին՝ ձևավորելու Հայաստան-Սաուդյան Արաբիա բարեկամական խումբ։
Հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հիշեցրել է, որ Հայաստանի և Սաուդյան Արաբիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունները հաստատվել են 2023 թվականի նոյեմբերին։
Նախորդ տարի երկու պետությունները փոխադարձաբար նշանակել են ոչ ռեզիդենտ դեսպաններ, իսկ բոլորովին վերջերս Սաուդյան Արաբիայի խորհրդարանում՝ Խորհրդատվական խորհրդում, ձևավորվել է Սաուդյան Արաբիա-Հայաստան բարեկամական խումբ։

Parliamentary friendship group to be formed with Saudi Arabia
The Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly of the Republic of Armenia has decided to propose to the National Assembly Council to form an Armenia-Saudi Arabia Friendship Group.
The Chairman of the Committee, Sargis Khandanyan, recalled that diplomatic relations between Armenia and Saudi Arabia were established in November 2023.
Last year, the two states mutually appointed non-resident ambassadors, and most recently, a Saudi Arabia-Armenia Friendship Group was formed in the Consultative Council of the Saudi Arabian Parliament.