Քննարկվել են ԵՄ-ի հետ վիզաների ազատականացման երկխոսության շրջանակներում ծրագրային պլանավորման հարցեր
ՆԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Ղազարյանը հունվարի 30-ին ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման գլխավոր տնօրինության բաժնի ղեկավարի տեղակալ Հյուբերտ Դուհոթի գլխավորած պատվիրակությանը։
Արմեն Ղազարյանը բարձր է գնահատել Եվրոպական Միության՝ ժողովրդավարական կառուցակարգերի զարգացման հայաստանյան օրակարգին աջակցող հուսալի և շարունակական համագործակցությունը: Նա ընդգծել է հանրության անվտանգության և ապահովության ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներում ԵՄ-ի ներդրումը՝ կարևորելով ԵՄ լավագույն փորձի տեղայնացումը որպես բարեփոխումների օրակարգի անքակտելի մաս:
Փոխնախարարը հյուրերին ներկայացրել է Ներքին գործերի նախարարության ենթակա երեք ծառայություններում ռազմավարական պլանավորման առաջնահերթությունները, կառուցվածքային յուրահատկությունները, իրականացվող բարեփոխումները, նյութատեխնիկական հագեցվածության առկա պատկերը և մարտահրավերները:
Ներկայացվել են նաև ԵՄ հետ Վիզաների ազատականացման գործողությունների ծրագրի նախապատրաստական փուլին առնչվող հարցերը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև վիզաների ազատականացման երկխոսության գործընթացի ազդեցությանը նախարարությանը ենթակա ծառայությունների և ընդհանուր առմամբ ռազմավարական զարգացման վրա։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև բյուջետային և տեխնիկական աջակցությանը վերաբերող հարցեր։
Կողմերը կարևորել են ծրագրերի իրականացման ընթացքում ճկունության գործոնը, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել շարունակելու փոխգործակցությունը՝ ապահովելով բարեփոխումների և գործընթացների արդյունավետ իրականացում:

Program planning issues within the framework of the visa liberalization dialogue with the EU were discussed
On January 30, Deputy Minister of Internal Affairs Armen Ghazaryan received a delegation led by Hubert Duhot, Deputy Head of the Directorate-General for Neighborhood and Enlargement of the European Commission.
Armen Ghazaryan highly appreciated the European Union's reliable and continuous cooperation in supporting the Armenian agenda of developing democratic institutions. He emphasized the EU's contribution to the reforms implemented in public safety and security, emphasizing the importance of localizing EU best practices as an integral part of the reform agenda.
The Deputy Minister presented to the guests the strategic planning priorities, structural features, ongoing reforms, current state of material and technical equipment, and challenges in the three services subordinate to the Ministry of Internal Affairs.
Issues related to the preparatory phase of the Visa Liberalization Action Plan with the EU were also presented. The impact of the visa liberalization dialogue process on the services subordinate to the Ministry and strategic development, in general, was also discussed.
Issues related to budgetary and technical assistance were also discussed at the meeting.
The parties emphasized the importance of flexibility during program implementation and expressed their willingness to continue cooperating to ensure the effective implementation of reforms and processes.