Քննարկում՝ Հայաստանում նոր արդյունաբերական ձեռնարկություն հիմնելու շուրջ
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունել է հնդկական Micron Instruments ընկերության տնօրեն և սեփականատեր Վիկրամ Սանգալի և GTB հոլդինգի նախագահ Գրիգոր Տեր-Ղազարյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԲՏԱՆ ՌԱ կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը:
Պատվիրակությունը նախարարին է ներկայացրել Micron Instruments Pvt Ltd-ի գործունեությունը, որը բարձր ճշգրտության ինժեներական արտադրության առաջատարներից է աշխարհում: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ներդրումային հնարավորությունները՝ Հայաստանում նոր արդյունաբերական արտադրություն հիմնելու նպատակով, այդ թվում՝ համատեղ գիտական հետազոտությունների հիման վրա:
Նախարարը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել համապատասխան շահագրգիռ կողմերի հետ քննարկումներին և դիտարկել պետական աջակցություն ցուցաբերելու հնարավորությունը՝ հաջող և կայուն գործընկերության ապահովման նպատակով:

Discussion on establishing a new industrial enterprise in Armenia
RA Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan received a delegation led by Vikram Sahgal, Director and Owner of the Indian Micron Instruments Company, and Grigor Ter-Ghazaryan, President of GTB Holding. Aram Jivanyan, Chairman of the RA Committee of the RA Ministry of Industry and Trade, also participated in the meeting.
The delegation presented to the Minister the activities of Micron Instruments Pvt Ltd, one of the world's leaders in high-precision engineering production. During the meeting, investment opportunities were discussed to establish a new industrial production in Armenia, including on the basis of joint scientific research.
The Minister expressed his readiness to support discussions with relevant stakeholders and consider providing state support to ensure a successful and sustainable partnership.