ՆԳ նախարարի տեղակալը մասնակցել է ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի գործունեության առաջիկա հնգամյակի ծրագրի քննարկմանը
Հունվարի 23-ին ՆԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Ղազարյանը մասնակցել է Արտաքին գործերի նախարարության և ՄԱԿ գրասենյակի կազմակերպած հանդիպմանը, որի շրջանակում քննարկվել են Հայաստանի համար 2021-2025 թթ. ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման համագործակցության շրջանակում իրականացման ընթացքը և առաջիկա հնգամյակում Հայաստան-ՄԱԿ համագործակցության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ պետական այլ գերատեսչությունների և ՄԱԿ մասնագիտացված գործակալությունների ներկայացուցիչներ:
Արմեն Ղազարյանը բարձր գնահատելով ՆԳ նախարարության ենթակա երեք ծառայություններում ՄԱԿ-ի գործակալությունների հետ աշխատանքը՝ միաժամանակ անդրադարձել է հետագա համագործակցության ամրապնդմանը և համակարգված աշխատանքին։
Նա, մասնավորապես, ընդգծել է կարողությունների զարգացման, փորձագիտական և նյութատեխնիկական աջակցության կարևորությունը։
Հանդիպմանը ՀՀ պետական գերատեսչությունների և ՄԱԿ գործակալությունների մասնակցությամբ ծավալվել է ակտիվ քննարկում։

The Deputy Minister of Internal Affairs participated in the discussion of the upcoming five-year program of UN activities in Armenia
On January 23, Deputy Minister of Internal Affairs Armen Ghazaryan participated in a meeting organized by the Ministry of Foreign Affairs and the UN Office. The meeting discussed Armenia's implementation process within the UN Sustainable Development Partnership for 2021-2025 and the main directions and priorities of Armenia-UN cooperation in the coming five years.
Representatives of other state departments of the Republic of Armenia and UN specialized agencies participated in the meeting.
Armen Ghazaryan highly appreciated the work with UN agencies in the three services subordinate to the Ministry of Internal Affairs and touched upon strengthening further cooperation and coordinated work.
He particularly emphasized the importance of capacity development and expert and logistical support.
The meeting featured an active discussion, and state departments of the Republic of Armenia and UN agencies participated.