Գյումրիում հայտնաբերվել է ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայողի դին
Ժամը 17:20-ի սահմաններում ՌԴ քաղաքացի 35-ամյա Վիտալի Շևչենկոն ահազանգել է ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Շիրակի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն և հայտնել, որ Գյումրի քաղաքի Արամ Խաչատրյան փողոցի տներից մեկում կախված դի կա։
Ոստիկաններն ու քննիչները նշված փողոցի շենքերից մեկի բնակարանում, պահարանի դռնակից էլեկտրական մալուխով կախված վիճակում հայտնաբերել են ՌԴ քաղաքացի 23-ամյա Ալեքսեյ Յամպոլսկինի դին։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում ինքնասպանություն կամ ինքնասպանության փորձ հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածն ու դեպքի մասին ահազանգած քաղաքացին ծառայում են Հայաստանում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայում՝ որպես զինծառայողներ։

В Гюмри обнаружено тело военнослужащего 102-й военной базы РФ
Вчера, 25 января, в Ширакской области произошел трагический инцидент. Как сообщает Shamshyan.com, около 17:20 гражданин РФ, 35-летний Виталий Шевченко, позвонил в оперативный центр полиции Ширакской области Министерства внутренних дел Армении и сообщил, что в одном из домов на улице Арама Хачатуряна в Гюмри обнаружено повешенное тело.
Прибыв на место, полиция и следователи обнаружили в квартире одного из зданий на указанной улице тело 23-летнего гражданина РФ Алексея Ямпольского, повешенного на дверце шкафа с использованием электрического кабеля. По предварительному заключению судмедэксперта, следов насилия на теле обнаружено не было.
Следственным управлением возбуждено уголовное дело по признакам доведения до самоубийства или попытки самоубийства. По распоряжению следователя назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
По данным Гагика Шамшяна, погибший и заявитель служили в расположенной в Армении российской 102-й военной базе в качестве военнослужащих.