Կարևորվել է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացը
Ազգային ժողովից հայտնում են, որ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկ դե Մույնքին: Հանդիպմանը ներկա էր գտնվել նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Բելգիայի Թագավորության ռազմական կցորդ գնդապետ Մարկ Լեֆեբվրը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկել են երկու երկրների միջև երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության զարգացման հեռանկարները:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իրականացման կարևորությունը՝ տարածաշրջանում հարատև խաղաղության և կայունության հաստատման տեսանկյունից: Երկուստեք կարևորվել է նաև Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև սահմանի սահմանազատման գործընթացի իրականացումը:

The border demarcation process between Armenia and Azerbaijan was emphasized
The National Assembly reports that Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to the Republic of Armenia, Eric de Muenck. Colonel Marc Lefebvre, the Military Attaché of the Kingdom of Belgium to the Republic of Armenia, was also present at the meeting.
The prospects for developing bilateral and multilateral cooperation between the two countries were discussed during the meeting.
Views on regional developments were exchanged during the meeting. The importance of implementing the "Crossroads of Peace" project to establish lasting peace and stability in the region was emphasized. Both sides also considered implementing the border demarcation process between the Republic of Armenia and Azerbaijan essential.