ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավարության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին։ Դեսպանը շնորհավորել է նախարարին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել աշխատանքում։
Արփինե Սարգսյանը, ողջունելով հյուրին, կարևորել է երկկողմ սերտ համագործակցությունը, որը զարգացման լայն հեռանկարներ ունի՝ ընդգրկելով մի շարք ուղղություններ։ Կողմերն անդրադարձել են 2026 թվականին Հայաստանում անցկացվելիք ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության կողմերի 17-րդ համաժողովին (COP-17) վերաբերող հարցերին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ծառայություններում կանանց ներգրավվածության, հանրային անվտանգության ամրապնդման, միգրացիայի ոլորտում համագործակցության ակտիվացման, ինչպես նաև ոստիկանության ոլորտում նոր ստանդարտների ներդրման ուղղությամբ փորձի փոխանակման հարցեր։

The Minister of Internal Affairs received the UK Ambassador to Armenia
Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia John Gallagher. The Ambassador congratulated the Minister on his appointment and wished him success.
Arpine Sargsyan welcomed the guest and highlighted the close bilateral cooperation, which has broad development prospects and covers several areas. The parties touched upon issues related to the 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP-17), which will be held in Armenia in 2026.
During the meeting, issues related to the involvement of women in services, strengthening public security, activating cooperation in the field of migration, and exchanging experience in implementing new standards in the police sector were discussed.