Փաշինյանը հանդիպել է Bloomberg-ի Եվրոպական տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Bloomberg-ի Եվրոպական տնօրեն Կոնստանտին Կոցիասի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի տնտեսական և ներդրումային միջավայրի զարգացմանն ուղղված հարցեր, ինչպես նաև երկրի դիրքավորումը համաշխարհային տնտեսական համակարգում։
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումները՝ ներդրումային միջավայրի բարելավման, տնտեսական կայունության ապահովման և տարածաշրջանային համագործակցության խթանման ուղղությամբ։
Կոնստանտին Կոցիասը բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը միջազգային տնտեսական համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ ընդգծելով Bloomberg-ի պատրաստակամությունն աջակցելու երկրին միջազգային տնտեսական հարթակներում ներկայանալու հարցում։

Pashinyan met with Bloomberg's European Director
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Bloomberg Europe Director Constantin Cotzias on the sidelines of the World Economic Forum.
During the meeting, issues related to the development of Armenia's economic and investment environment and the country's positioning in the global economic system were discussed.
Prime Minister Pashinyan presented the reforms implemented by the Armenian government to improve the investment environment, ensure economic stability, and promote regional cooperation.
Constantin Cotzias highly appreciated Armenia's efforts to deepen international economic cooperation, emphasizing Bloomberg's readiness to support the country's presence on international economic platforms.