Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Goldman Sachs-ի նախագահ հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել աշխարհում առաջատար ներդրումային բանկերից՝ Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահ Ջարեդ Քոհենի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ՀՀ Կառավարության և Goldman Sachs-ի միջև համագործակցության և ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Կարևորվել են համագործակցության հեռանկարները Հայաստանի տնտեսական զարգացման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և նորարարական ու տեխնոլոգիական նախագծերի խթանման ուղղությամբ։
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստանի Կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումները, որոնք ուղղված են բարենպաստ ներդրումային միջավայրի ձևավորմանը և միջազգային գործընկերների հետ արդյունավետ համագործակցության զարգացմանը։
Ջարեդ Քոհենը բարձր է գնահատել Հայաստանի դերը որպես տարածաշրջանային առևտրային և տնտեսական խաչմերուկ, ինչպես նաև երկրի ներուժը գլոբալ տեխնոլոգիական ոլորտում։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկկողմ աշխատանքները և համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորությունները։

The Prime Minister met with the President of Goldman Sachs
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Jared Cohen, Global Chairman of Goldman Sachs, one of the world’s leading investment banks, on the sidelines of the World Economic Forum in Davos.
During the meeting, the opportunities for cooperation and implementation of investment programs between the Government of Armenia and Goldman Sachs were discussed.
The prospects for cooperation in Armenia’s economic development, attracting foreign investments, and promoting innovative and technological projects were highlighted.
Prime Minister Pashinyan presented the reforms the Government of Armenia implemented, which aim to create a favorable investment environment and develop practical cooperation with international partners.
Jared Cohen appreciated Armenia’s role as a regional trade and economic crossroads and its potential in the global technological sector.
The parties expressed their willingness to continue bilateral work and the opportunities for implementing joint projects.