Պապիկյանն անդրադարձել է ԱՄՆ-ի հետ ստորագրված փաստաթղթին
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անդրադարձել է ՀՀ-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության՝ երեկ ստորագրված կանոնադրությանը։
Նախարարի խոսքով՝ ՊՆ-ի և ԱՄՆ-ի պաշտպանական դեպարտամենտի համագործակցությունն այս նոր փաստաթղթից չի փոխվում և տեղավորվում է փաստաթղթի շրջանակներում․
«Վերջին տարիներին շարունակվում են մեր զորավարժությունները խաղաղապահ ուղղությամբ, մեր համագործակցությունը խորհրդատվության, ինչպես նաև սերժանտական համակարգի և ՀՀ ԶՈւ վերափոխման շրջանակներում։ Մենք գոհ ենք այդ համագործակցությունից, և կարծում եմ՝ առկա տեմպը բավականին լավն է, կա դրական դինամիկա։ Լիահույս ենք, որ 2024թ․ ձեռքբերումները 2025-ին կշարունակվեն, և մեր համագործակցությունը ավելի կամրանա»։

Papikyan referred to the document signed with the USA
Minister of Defense Suren Papikyan referred to the RA-US strategic partnership charter signed yesterday.
According to the minister, the cooperation between the Ministry of Defense and the US Department of Defense does not change from this new document and is placed within its framework.
"In recent years, our military exercises have continued in the peacekeeping direction, our cooperation in the counseling framework, the sergeant system, and the transformation of the RA Armed Forces. We are satisfied with that cooperation, and the pace is quite good; there is a positive dynamic. We fully hope that the achievements of 2024 will continue in 2025 and our cooperation will become stronger."