Ովքեր են աշխատել Հայաստան֊ԱՄՆ ռազմավարական համագործակցության կանոնադրության վրա
ԱԳ նախարարի խորհրդական Վահան Հունանյանը սոցցանցի իր էջում գրել է․ «Երեկ պատմական իրադարձություն տեղի ունեցավ։ Ստորագրելով Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահագների միջև ռազամավարական համագործակցության կանոնադրությունն` ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ու պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը մեր հարաբերությունները բարձրացրեցին ՌԱԶՄԱՎԱՐԱԿԱՆ մակարդակի։
Դրանից քիչ անց փորձագետներից մեկը հարցազրույցում հայտարարում է, թե իբր իրենք ամիսներ շարունակ աշխատել են այս փաստաթղթի վրա:
ԸՆԴԳԾՈՒՄ ԵՄ. Հայաստան֊ԱՄՆ ռազմավարական համագործակցության կանոնադրությունը հնարավոր է դարձել ՀՀ ԱԳՆ և ԱՄՆ պետքարտուղարության ջանքերի շնորհիվ, միմյանց հետ աշխատել են ՀՀ և ԱՄՆ պետական կառույցներն ու այս գործընթացում այլ շրջանակներ ներգրավված չեն եղել»։

Who worked on the Armenia-US strategic cooperation charter?
Foreign Minister Vahan Hunanyan's advisor wrote on his social network page, "Yesterday, a historical event occurred. By signing the strategic cooperation charter between the Republic of Armenia and the United States of America, Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Secretary of State Anthony Blinken raised our relations to a STRATEGIClevel.
Shortly after, one of the experts announced in an interview that they had been working on this document for months.
I UNDERLINE that the Armenia-US strategic cooperation charter was made possible by the efforts of the RA Foreign Ministry and the US State Department. The RA and US state structures worked together; no other circles were involved.