Խուդաթյանն ընդունել է Գերմանիայի դեսպանին
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Կլաուդիա Բուշի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել գերմանական կողմի հետ ունեցած համագործակցության կարևորությունը։ Խուդաթյանն առանձնացրել է Հայաստանում համատեղ իրականացվող մի շարք հաջող ծրագրեր, որոնց թվում է համայնքներում Քաղաքացիների սպասարկման գրասենյակների հիմնումը, որտեղ քաղաքացիները «մեկ պատուհան» սկզբունքով կարողանում են օգտվել մի շարք ծառայություններից։
Նախարարը կարևորել է նաև միջտարածաշրջանային համագործակցությունը, ընդգծել, որ Հայաստանի և Գերմանիայի միջև միջտարածաշրջանային համագործակցությունը բավական ընդգրկուն է։ Ակտիվ ընթացքի մեջ է Հայաստանի և Գերմանիայի մի շարք մարզերի ու քաղաքների միջև համագործակցությունը։
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել նաև էներգետիկ և ջրային ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ հարցերին, աշխատանքային այլ հարցերի ևս։

Khudatyan received the German ambassador
Minister of Territorial Administration and Infrastructures of the Republic of Armenia Davit Khudatyan received the delegation led by the Federal Republic of Germany Ambassador to Armenia Claudia Bush.
The minister welcomed the guests and emphasized the importance of cooperation with the German side. Khudatyan singled out several successful projects jointly implemented in Armenia, including establishing Citizen Service Offices in communities where citizens can use several services on a "one-stop" basis.
The minister also highlighted interregional cooperation and emphasized that it is quite comprehensive. Cooperation between several regions and cities of Armenia and Germany is actively progressing.
During the meeting, issues related to cooperation in the energy and water sectors and other work issues were discussed.