Անդրադարձել են խաղաղություն ուղղությամբ իրականացվող քայլերին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 14-ին ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Հայաստանը շատ է կարևորում հազարամյա բարեկամությունն Իրանի հետ: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին երկու երկրների միջեւ զգալիորեն ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը եւ համագործակցությունը:
ԱԺ նախագահի տեղակալն ընդգծել է միջխորհրդարանական համագործակցության, պատգամավորական բարեկամական խմբերի գործունեության կարևորությունը` այն համարելով առանցքային հարթակ նաև Հայաստանի և Իրանի ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ամրապնդման հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում անվտանգության, ինչպես նաեւ խաղաղություն հաստատելու նպատակով իրականացվող քայլերին:

Reference was made to the steps taken to establish peace
On January 14, RA NA Deputy Speaker Ruben Rubinyan received the delegation of the Iran-Armenia friendship group of the IRI Mejlis.
Welcoming the delegation members, Ruben Rubinyan noted that Armenia attaches great importance to its thousand-year friendship with Iran.
The Deputy Speaker of the National Assembly emphasized the importance of inter-parliamentary cooperation and the activity of parliamentary friendship groups, considering it a key platform for strengthening relations between the peoples of Armenia and Iran.