Հայաստանն Իրանի հետ հարուստ օրակարգ ունի
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանի գլխավորած պատվիրակությանը։  Պատվիրակության կազմում էր նաև Հայաստանում ԻԻՀ դեսպան Մեհդի Սոբհանին։ Հանդիպմանը մասկացում էին ԱԺ պատգամավորներ, բարեկամական խմբի ղեկավար Նարեկ Բաբայանը և անդամ Ռուստամ Բաքոյանը։
Նախարարը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել, որ Հայաստանը հարուստ օրակարգ ունի Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ։ Նշել է` այս տարիներին մեծ ծավալի աշխատանք է կատարվել և պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում։
Նախարար Խուդաթյանն առանձնակի կարևորել է հատկապես Էներգետիկ և ճանապարհաշինության ոլորտներում առկա համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը։ Քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։

Armenia has a rich agenda with Iran
RA Minister of Economic and Technological Development Davit Khudatyan today received the delegation headed by Ara Shahverdyan, head of the Iran-Armenia friendship group of the Mejlis of the Islamic Republic of Iran. Mehdi Sobhani, Ambassador of Iran to Armenia, was also part of the delegation. Members of the National Assembly, the leader of the friendly group Narek Babayan, and member Rustam Bakoyan attended the meeting.
The minister welcomed the guests and emphasized that Armenia has a rich agenda with the Islamic Republic of Iran. He noted that much work has been done in these years and expressed his willingness to continue cooperation in all fields.
Minister Khudatyan emphasized the need to deepen cooperation, especially in energy and road construction. Several issues of mutual interest were discussed.