Տիգրան Ավինյանը փոխհատուցել է ԱՄՆ գործուղման թռիչքի ծախսերը
Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը հայտնել է, որ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը փոխհատուցել է ԱՄՆ գործուղման թռիչքի ծախսերը։
տեղեկացնում եմ, որ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը փոխհատուցել է իր վերջին ԱՄՆ գործուղման հետ կապված թռիչքի ծախսերը: Գումարը, որը կազմել է 7 միլիոն 650 հազար դրամ, քաղաքապետը վճարել է սեփական միջոցներից՝ ամբողջությամբ փոխհատուցելով այն համայնքային բյուջեին:
Բացի այդ, քաղաքապետը հանձնարարել է մանրամասն ուսումնասիրել կատարված գնման գործընթացը՝ պարզելու համար, թե ովքեր են պատասխանատու նշված ծախսերի համար: Նշված հանձնարարականի արդյունքների վերաբերյալ հընթացս տեղեկատվություն կտրամադրեմ»:

Тигран Авинян возместил расходы на перелет в США
Пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян сообщил, что мэр Тигран Авинян возместил расходы на перелет, связанный с его командировкой в США.
«Уважаемые коллеги,
сообщаю, что мэр Еревана Тигран Авинян возместил расходы на перелет, связанные с его недавней командировкой в США. Сумма в размере 7 миллионов 650 тысяч драмов была полностью покрыта из его личных средств, компенсировав расходы в бюджет общины.
Кроме того, мэр поручил провести детальное изучение процесса закупки, чтобы выяснить, кто несет ответственность за указанные траты. О результатах данного поручения будет предоставлена дополнительная информация», — отметил пресс-секретарь.