Տաշիրի և Ստեփանավանի տարածաշրջաններից զինծառայության են մեկնել առաջին նորակոչիկները
Հունվարի 12-ին պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության են մեկնել ձմեռային զորակոչի առաջին նորակոչիկները՝ նաև Տաշիրի և Ստեփանավանի տարածաշրջաններից:
Լոռու մարզպետի աշխատակազմից հայտնում են, որ նրանց ճանապարհելու են մեկնել Լոռու մարզպետի տեղակալ Գոռ Ասրյանը, մարզպետի աշխատակազմի զորահավաքային նախապատրաստության բաժնի պետ Արմեն Հակոբյանը, ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Լոռու մարզի տարածքային ստորաբաժանման պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սարգիս Վահրադյանը, Ստեփանավան համայնքում՝ Լոռի Բերդ համայնքի ղեկավար Արայիկ Ներսիսյանը:
«Հանդիսավոր միջոցառումներին մասնակցում էին նաև համայնքապետարանների պաշտոնյաներ, ուժային կառույցների, իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներ, պաշտոնատար այլ անձինք, զինակոչիկների հարազատներ ու ընկերներ:
Զինակոչիկներին մարզպետ Արամ Ղազարյանի և իր անունից բարի ծառայություն, իսկ նրանց ծնողներին՝ համբերություն ու տոկունություն մաղթեց Գոռ Ասրյանը:
-Թող անառիկ լինեն Հայաստանի Հանրապետության սահմանները, խաղաղ երկինք մեր երկրին: Երկու տարի անց սպասում ենք ձեզ առողջ ու անփորձանք,-ասաց նա՝ կոչ անելով թև ու թիկունք լինել միմյանց:

Первые новобранцы из регионов Ташир и Степанаван отправились на военную службу
Первые новобранцы зимнего призыва, в том числе из регионов Ташир и Степанаван, 12 января отправились на обязательную военную службу.
Как сообщает администрация губернатора Лорийской области, на проводы новобранцев прибыли заместитель марзпета Гор Асатрян, начальник отдела мобилизационной подготовки администрации губернатора Армен Акопян, временно исполняющий обязанности начальника территориального подразделения службы призыва и мобилизационного комплектования Минобороны Армении по Лорийской области Саргис Вахрадян, а также глава общины Лори-Берд Араик Нерсисян.
«В торжественных мероприятиях приняли участие представители общинных администраций, силовых структур, правоохранительных органов, другие официальные лица, а также родные и друзья новобранцев.
От имени губернатора Арама Газаряна и от себя лично Гор Асатрян пожелал новобранцам успешной службы, а их родителям терпения и стойкости.
— Пусть границы Республики Армения останутся неприступными, а небо над нашей страной мирным. Через два года мы ждем вас здоровыми и невредимыми, — сказал он, призвав новобранцев поддерживать друг друга.