ՀՀ ՊՆ-ն հերքել է կրակոցների մասին ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները
ՀՀ ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել՝ հայտնելով. «Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր հունվարի 5-ին՝ ժամը 22։00-22։10-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել էր հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել»։

Министерство обороны Армении опровергло заявления азербайджанской стороны о стрельбе.
«Сообщение Минобороны Азербайджана о том, что якобы 5 января в период с 22:00 до 22:10 подразделения Вооружённых сил Армении открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на юго-восточном участке границы, не соответствует действительности».
Напомним, что аппарат премьер-министра Республики Армения предложил создать совместный механизм Армения-Азербайджан для расследования случаев нарушения режима прекращения огня и/или информации об этом, но Азербайджан до сих пор не отреагировал на это предложение.