Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է ուղարկել Հարավային Կորեա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կորեայի Հանրապետության փոխվարչապետ, նախագահի պաշտոնակատար Չոյ Սան Մոկին՝ Մուան միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի կապակցությամբ: Հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Կորեայի Հանրապետության Մուան միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի մասին, որը բազմաթիվ  մարդկանց կյանքեր է խլել։
Իմ կարեկցանքն ու զորակցությունն եմ հայտնում զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Южной Корее
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования вице-премьер-министру, исполняющему обязанности президента Республики Корея Чой Сан Моку в связи с трагической авиакатастрофой, произошедшей в международном аэропорту Муан.
«С глубокой скорбью узнал о трагическом крушении самолета в международном аэропорту Муан, ставшей причиной многочисленных человеческих жертв.
Выражаю соболезнования и слова поддержки семьям и родственникам погибших, желая им стойкости духа, а пострадавшим желаю скорейшего выздоровления".