Իրանի դեսպանը Գալյանի հետ հանդիպմանը ասույթ է մեջբերել
ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
Նախարարը բարձր է գնահատել բարեկամական Իրանի հետ բազմաբևեռ փոխգործակցությունը՝ մասնավորապես շեշտելով Արդարադատության նախարարությունների միջև ձևավորված սերտ համագործակցությունը։ Անդրադառնալով Հայաստանի և Իրանի ջերմ հարաբերություններին՝ ԻԻՀ դեսպանը կարևորել է խնդիրներին միասնական լուծում տալու ձևավորված պրակտիկայի շարունակական կատարելագործումը՝ մեջբերելով ասույթը. «Պատուհանը բացելիս՝ մաքուր օդի հետ փոշի էլ է մտնում», ինչին ի պատասխան Արդարադատության նախարարը վերահաստատել է ջանքերի մեկտեղումը ծագող խնդիրներն արագ ֆիլտրելու և լուծելու հարցում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել արդարադատության համակարգին առնչվող, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի: Քննարկվել են մեր երկրում անազատության մեջ գտնվող ԻԻՀ քաղաքացիներին վերաբերող մանրամասներ: Հանդիպման ավարտին վերահաստատվել է ՀՀ-ԻԻՀ դատական և իրավական հարցերով աշխատանքային խմբի՝ Թեհրանում կայանալիք երկրորդ նիստի կազմակերպման անհրաժեշտությունը:

The Iranian ambassador quoted a saying at the meeting with Galyan
RA Minister of Justice Srbuhi Galyan received Mehdi Sobhani, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran, to RA.
The minister highly appreciated the multi-polar cooperation with friendly Iran, particularly emphasizing the close collaboration between the Ministries of Justice. Referring to the warm relations between Armenia and Iran, the Ambassador of Iran highlighted the continuous improvement of the established practice of providing a joint solution to problems, citing the saying: "When opening the window, along with fresh air, dust also enters," in response to which the Minister of Justice reaffirmed the joint efforts to filter and solve emerging problems quickly.
The meeting discussed a number of issues of mutual interest related to the justice system, including details related to Iranian citizens in prison in our country. At the end of the meeting, the need to organize the second session of the RA-IRI working group on judicial and legal issues to be held in Tehran was reaffirmed.