Մակունցը հանդիպել է ԱՄՆ-ում ՀՀ պատվավոր հյուպատոսների հետ
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը խորհրդակցություն էր հրավիրել Միացյալ Նահանգների տարբեր նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոսների հետ՝ ամփոփելու 2024 թվականի ընթացքում կատարված աշխատանքները և պլանավորելու առաջիկա տարվա անելիքները։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից:
«Դեսպանը երախտագիտություն հայտնեց պատվո հյուպատոսներին շարունակական հանձնառության և Հայաստանի Հանրապետության ու Միացյալ Նահանգների միջև երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման գործում ներդրման համար։
Հանդիպումը նաև հնարավորություն ընձեռեց քննարկելու 2025 թվականի ռազմավարական ծրագրերն ու անելիքները՝ կենտրոնանալով ԱՄՆ-ում Հայաստանի ներկայության ընդլայնման, ինչպես նաև տնտեսական, մշակութային և կրթական նախաձեռնությունների ուղղությամբ համագործակցության հետագա զարգացման վրա»,- ասված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Makunts met with honorary consuls of RA in the USA
Lilit Makunts, the Ambassador of Armenia to the USA, convened a meeting with the honorary consuls of the Republic of Armenia in different states of the United States to summarize the work done in 2024 and to plan what to do in the coming year. The RA Embassy in the USA reported this.
"The Ambassador thanked the Honorary Consuls for their continued commitment and contribution to strengthening bilateral relations between the Republic of Armenia and the United States.
The meeting also provided an opportunity to discuss the strategic plans and tasks for 2025, focusing on the expansion of Armenia's presence in the United States and the further development of cooperation in the direction of economic, cultural, and educational initiatives," the embassy's message said.