Radar Armenia-ի լրագրող Հայկ Մագոյանը մրցանակ է ստացել
Radar Armenia-ի լրագրող Հայկ Մագոյանը «Ճամպրուկ 2024» լրագրողական մրցույթում խրախուսական մրցանակ է ստացել «Դառնա՞լ, թե՞ չդառնալ ՀՀ քաղաքացի․ ինչու են երկմտում արցախահայերը» և «ՀՀ-ն վիզաների ազատականացման քարքարոտ ճանապարհին» հոդվածների համար։
Մրցանակաբաշխությանը ներկա էին ՀՀ Ներքին գործերի փոխնախարար Արմեն Ղազարյանը, Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսը, ՄԱԿ ՓԳՀ հայաստանյան ներկայացուցչության ներկայացուցիչ Մոնիկա Սանդրին, «Մարդը կարիքի մեջ» ՀԿ-ի հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Վարդուհի Դադունցը, ինչպես նաև ՀՀ ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության պետ Նելլի Դավթյանը։
«Ճամպրուկ 2024» մրցույթը կազմակերպվում է Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության, «Մարդը կարիքի մեջ» կազմակերպության և ՄԱԿ ՓԳՀ հայաստանյան գրասենյակի կողմից։ Միջոցառումը համաֆինանսավորվում է Եվրոպական Միության կողմից՝ ICMPD-ի միջոցով MPF-ի շրջանակներում, ինչպես նաև ՄԱԿ ՓԳՀ հայաստանյան գրասենյակի աջակցությամբ։

Radar Armenia journalist Hayk Magoyan received an incentive award in the "Champruk 2024" journalistic competition "To become or not to become an RA citizen? Why are Artsakh Armenians hesitating" and "Armenians on the rocky road to visa liberalization" articles.
The award ceremony was attended by RA Deputy Minister of Internal Affairs Armen Ghazaryan, Head of the Delegation of the European Union to Armenia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vasilis Maragos, Representative of the UNHCR Armenian Representation Monika Sandri, Head of the Armenian Representation of the "Man in Need" NGO Varduhi Dadunts, as well as the Ministry of Internal Affairs of the RA Migration and head of citizenship service Nelly Davtyan.
The "Suitcase 2024" competition is organized by the Migration and Citizenship Service, the "Man in Need" organization, and the UNHCR Armenia office. The European Union co-finances the event through the ICMPD within the framework of the MPF and with the support of the UNHCR Armenia office.