Պապիկյանը Ֆրանսիայում քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգության սպառնալիքներին առնչվող հարցեր
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 17-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Սեդրիկ Պերրինի ու Սենատի մի շարք անդամների հետ:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է համագործակցության բարձր մակարդակն ու զարգացման հեռանկարները՝ նշելով, որ ձեռքբերումները հնարավոր են եղել Սենատի շարունակական աջակցության շնորհիվ:
Սեդրիկ Պերրինը վերահաստատել է համագործակցության զարգացման գործում Սենատի աջակցության նշանակությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգության սպառնալիքներին առնչվող հարցեր:

Папикян обсудил во Франции вопросы, связанные с угрозами региональной безопасности
В рамках рабочего визита во Францию ​​17 декабря министр обороны Сурен Папикян встретился с председателем комитета Сената Франции по внешним связям, обороне и вооруженным силам Седриком Перреном и рядом членов Сената.
Были обсуждены вопросы, связанные с двусторонним сотрудничеством в сфере обороны. Глава Министерства обороны РА подчеркнул высокий уровень сотрудничества и перспективы развития, отметив, что достижения стали возможны благодаря постоянной поддержке Сената.
Седрик Перрен подтвердил важность поддержки Сената в развитии сотрудничества. В ходе встречи также обсуждались вопросы, связанные с угрозами региональной безопасности.