Ռուբինյանն ընդունել է ԱՄԷ նախահագի դիվանագիտական հարցերով խորհրդականին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը դեկտեմբերի 17-ին ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահի դիվանագիտական հարցերով խորհրդական Անվար Գարգաշի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Արաբական Միացյալ Էմիրությունները Հայաստանի կարեւոր եւ վստահելի գործընկեր երկրներից է: Նա բարձր է գնահատել այդ գործընկերությունը եւ նշել, որ հաստատակամ են խորացնելու փոխգործակցությունն ինչպես ավանդական, այդպես էլ մի շարք նոր ոլորտներում:
Նա կարեւոր ձեռքբերում է համարել Հայաստանի եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների քաղաքացիների համար մուտքի արտոնագրի պահանջի փոխադարձաբար վերացումը:
Ռուբեն Ռուբինյանն անդրադարձել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորմանը, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության գործընթացին, ինչպես նաեւ ներկայացրել Կառավարության հեղինակած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:
Երկուստեք կարեւորվել է խորհրդարանական ձեւաչափով համագործակցությունը: Մտքեր են փոխանակվել բարձր տեխնոլոգիաների, կրթության, առեւտրատնտեսական, զբոսաշրջության եւ մի շարք այլ ոլորտներում փոխգործակցության հետագա խթանմանը վերաբերող հարցերի շուրջ:

Рубинян принял советника премьер-министра ОАЭ по дипломатическим вопросам
17 декабря вице-спикер Национального собрания Рубен Рубинян принял делегацию, возглавляемую советником президента Объединенных Арабских Эмиратов по дипломатическим вопросам Анваром Гаргашем.
Приветствуя членов делегации, Рубен Рубинян отметил, что Объединенные Арабские Эмираты являются одной из важных и надежных стран-партнеров Армении.
Важным достижением он назвал взаимную отмену визового режима для граждан Армении и Объединенных Арабских Эмиратов.
Рубен Рубинян коснулся урегулирования армяно-турецких отношений, мирного процесса между Арменией и Азербайджаном, а также представил авторский проект правительства «Перекресток мира».
Обе стороны подчеркнули сотрудничество в парламентском формате и обменялись идеями по дальнейшему развитию сотрудничества в сфере высоких технологий, образования, торговли и экономики, туризма и ряда других сфер.