Ռուբինյանն ընդունել է ԱՄԷ նախահագի դիվանագիտական հարցերով խորհրդականին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը դեկտեմբերի 17-ին ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահի դիվանագիտական հարցերով խորհրդական Անվար Գարգաշի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Արաբական Միացյալ Էմիրությունները Հայաստանի կարեւոր եւ վստահելի գործընկեր երկրներից է: Նա բարձր է գնահատել այդ գործընկերությունը եւ նշել, որ հաստատակամ են խորացնելու փոխգործակցությունն ինչպես ավանդական, այդպես էլ մի շարք նոր ոլորտներում:
Նա կարեւոր ձեռքբերում է համարել Հայաստանի եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների քաղաքացիների համար մուտքի արտոնագրի պահանջի փոխադարձաբար վերացումը:
Ռուբեն Ռուբինյանն անդրադարձել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորմանը, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության գործընթացին, ինչպես նաեւ ներկայացրել Կառավարության հեղինակած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:
Երկուստեք կարեւորվել է խորհրդարանական ձեւաչափով համագործակցությունը: Մտքեր են փոխանակվել բարձր տեխնոլոգիաների, կրթության, առեւտրատնտեսական, զբոսաշրջության եւ մի շարք այլ ոլորտներում փոխգործակցության հետագա խթանմանը վերաբերող հարցերի շուրջ:

Rubinyan received the UAE Prime Minister's Advisor on Diplomatic Affairs
On December 17, Deputy Speaker of the National Assembly Ruben Rubinyan received the delegation led by Anwar Gargash, Advisor on Diplomatic Affairs of the President of the United Arab Emirates.
Welcoming the delegation members, Ruben Rubinyan noted that the United Arab Emirates is one of Armenia's important and reliable partner countries.
He considered the mutual abolition of the visa requirement for the citizens of Armenia and the United Arab Emirates to be a significant achievement.
Ruben Rubinyan referred to the settlement of Armenia-Turkey relations and the peace process between Armenia and Azerbaijan and also presented the government's "Crossroads of Peace" project.
Both sides highlighted cooperation in the parliamentary format and exchanged ideas on how to further promote cooperation in high technologies, education, trade and economy, tourism, and a number of other fields.