Խուդաթյանն ու Կոպիրկինն անդրադարձել են միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին
ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին։
«Ողջունել եմ դեսպանին և ընդգծել, որ առկա է համագործակցության լայն օրակարգ՝ հատկապես էներգետիկայի, տրանսպորտի և այլ ոլորտներում։
Կարևորել եմ առաջիկայում Մոսկվայում կայանալիք ՀՀ և ՌԴ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը ոլորտային առումով ամենաընդգրկունն է և համագործակցության տեսանկյունից կարևոր հարթակ է:
Շնորհակալություն եմ հայտնել դեսպանին այս տարվա մայիսյան հեղեղումների հետևանքով Ալավերդիում ռուսական կողմի օպերատիվ արձագանքի համար, որի արդյունքում հաջողվեց կարճ ժամանակում վերականգնել երկաթուղու աշխատանքը»,- տեղեկացրել է Խուդաթյանը։

Министр территориального управления и инфраструктур Давид Худатян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации в Армении Сергея Копыркина.
"Я приветствовал посла и подчеркнул, что существует широкая повестка сотрудничества, особенно в энергетической, транспортной и других сферах.
Я особо отметил предстоящее в ближайшее время в Москве очередное заседание межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству РА-РФ, которое является наиболее комплексным в отраслевом отношении и является важной площадкой с точки зрения сотрудничества.
Поблагодарил посла за оперативную реакцию российской стороны в Алаверди в связи с майскими наводнениями этого года, в результате которых удалось в короткие сроки восстановить работу железной дороги", - сообщил Худатян.