«Կցանկանայինք, որ հունական կապիտալի ներկայացվածությունն ավելի ընդլայնվեր ՀՀ-ում». Պապոյան
Դեկտեմբերի 17-ին Երևանում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության և Հունաստանի Հանրապետության միջև տնտեսական, արդյունաբերական և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 6-րդ նիստը։ Միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահներն էին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը և Հունաստանի Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կոնստանտինոս Ֆրանգոյանիսը։
Քննարկվել են տնտեսության և ներդրումների, առևտրի, արդյունաբերության, փոքր և միջին ձեռնարկությունների զարգացման, գյուղատնտեսության, շրջակա միջավայրի և կլիմայի փոփոխության, առողջապահության, թվայնացման, նոր տեխնոլոգիաների, բարձր տեխնոլոգիաների և գիտության, որակի ենթակառուցվածքների, տրանսպորտի, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
«Հայաստանի Հանրապետության և Հունաստանի Հանրապետության միջև միջկառավարական հանձնաժողովի նիստերը դարձել են կարևոր հարթակ, որտեղ հնարավորություն է ընձեռվում քննարկել առկա հիմնախնդիրները և ուղենշել համագործակցության նոր ոլորտներ, մշակել գործուն մեխանիզմներ՝ ուղղված մեր երկրների ներուժի բացահայտմանը: Այս համատեքստում մենք կցանկանայինք, որպեսզի հունական կապիտալի ներկայացվածությունն ավելի ընդլայնվեր Հայաստանում, ինչը երկուստեք շահավետ կլինի մեր երկու երկրների տնտեսությունների համար», - նշել է Գևորգ Պապոյանը:

"We would like the representation of Greek capital to be expanded in RA." Papoyan
The 6th session of the intergovernmental commission on economic, industrial, and scientific-technical cooperation between the Republic of Armenia and the Republic of Greece was held in Yerevan on December 17. RA Economy Minister Gevorg Papoyan and Greek Deputy Foreign Minister Konstantinos Frangoyanis were the co-chairs of the commission.
Several issues related to cooperation in economy and investment, trade, industry, development of small and medium enterprises, agriculture, environment and climate change, healthcare, digitalization, new technologies, high technology and science, quality infrastructure, transport, tourism, and other fields were discussed.
"The meetings of the intergovernmental commission between the Republic of Armenia and the Republic of Greece have become an important platform, where an opportunity is provided to discuss existing issues and identify new areas of cooperation, to develop effective mechanisms to reveal the potential of our countries. In this context, we would like the representation of Greek capital to be expanded in Armenia, which will be mutually beneficial for the economies of our two countries," said Gevorg Papoyan.
As a result of the session, the minutes of the session of the intergovernmental commission were signed.