Պայթյուն Մոսկվայում․ զոհվել է գեներալ
ՌԴ ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբառարանական պաշտպանության զորքերի պետ, գեներալ–լեյտենանտ Իգոր Կիրիլովը և նրա օգնականը զոհվել են Ռյազանի պողոտայում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով, հաստատել է Մոսկվայի քննչական կոմիտեն:
Հետաքննության տվյալներով՝ դեկտեմբերի 17-ի առավոտյան պայթյունը տեղի է ունեցել բնակելի շենքի շքամուտքում։ Պայթուցիկ սարքը տեղադրված է եղել շենքի մուտքի մոտ կանգնած սկուտերի տակ։
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան ևս պայթյուն էր տեղի ունեցել Մոսկվայի Ռյազանի պողոտայում։ Նախնական տվյալներով, պայթյունը տեղի է ունեցել հեռակառավարվող սարքով, որը պայթեցրել է շենքի մուտքի մոտ կայանված սկուտերը:

Explosion in Moscow. A general was killed
The head of the Russian Radiological, Chemical, and Biological Defense Forces, Lieutenant General Igor Kirilov, and his assistant were killed as a result of the explosion on Ryazan Avenue, the Investigative Committee of Moscow confirmed.
According to the investigation, the explosion occurred on the morning of December 17 in the porch of the residential building. The explosive device was placed under the scooter standing at the entrance of the building.
Remember that last night there was also an explosion on Moscow's Ryazan Avenue. According to preliminary data, the blast was caused by a remote-controlled device that detonated a scooter parked at the entrance of the building.