Սրբուհի Գալյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի պատվիրակությանը
ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի (ԵԽ) գրասենյակի ղեկավար Մաքսիմ Լոնգանգեի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարը բարձր է գնահատել ԵԽ-ի հետ շարունակական համագործակցությունը, հատկապես մարդու իրավունքների, դատաիրավական, հակակոռուպցիոն ու քրեակատարողական ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների աջակցման շրջանակում։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել է 2023-2026թթ. ՀՀ-ԵԽ գործողությունների ծրագրի իրականացման ընթացքը և բարեփոխումների հաջողությունը։
Նախարարը տեղեկացրել է, որ շուտով Կառավարության քննարկմանը կներկայացվի «Իրավահավասարության ապահովման և խտրականությունից պաշտպանության մասին» օրենքի նախագիծը։
ԵԽ-ի հետ համագործակցությունը մեծ դեր ունի Հայաստանի արդարադատության համակարգի կատարելագործման և բարեփոխումների իրականացման գործում։

Srbuhi Galyan received the delegation of the Council of Europe
RA Minister of Justice Srbuhi Galyan received the delegation led by Maxime Longangue, head of the Council of Europe (CoE) office.
The Minister highly appreciated the continuous cooperation with the Council of Ministers, especially in supporting the reforms implemented in human rights, judicial, anti-corruption, and penitentiary.
During the conversation, 2023-2026, the implementation process of the RA-CE action plan and the success of the reforms were discussed.
The Minister informed us that the draft law "On Ensuring Equality and Protection from Discrimination" will soon be submitted to the government for consideration.
Cooperation with the Council of Ministers plays a crucial role in improving and implementing reforms in Armenia's justice system.