«Հայկական ավիաուղիներ»-ի թռիչքները կվերսկսվեն դեկտեմբերի 16-ից
Երեկ պարզ դարձավ, որ հետաձգվել կամ չեղարկվել են «Հայկական ավիաուղիներ» ընկերության մի շարք թռիչքներ: Radar Armenia-ին ավիաընկերությունից հայտնեցին, որ «Հայկական ավիաուղիներ»-ի օդանավը մի քանի օրով գտնվում է պլանային տեխնիկական զննությունների մեջ: Օդանավը դեկտեմբերի 15֊ին կժամանի Հայաստան, իսկ դեկտեմբերի 16֊ից թռիչքները կվերսկսվեն:
Քաղավիացիայի կոմիտեից ևս վստահեցնում են, որ ներկայումս ավիաընկերության թռիչքների չեղարկման կամ հետաձգման այլ պատճառ չկա, տեղում աշխատում են կոմիտեի ներկայացուցիչները:
Այս ընթացքում արդեն գնված տոմսերով ուղևորները տեղափոխվել են այլ ավիաընկերությունների թռիչքներով: Ընկերությունից հայտնում են, որ բոլոր ուղևորների խնդիրները հասցեագրվել են, բողոքներ չեն ստացվել:
Ավիաընկերությունը չեղարկված թռիչքների ուղևորներին առաջարկել է տոմսի արժեքի ամբողջական փոխհատուցում կամ թռիչքի ամսաթվի փոփոխություն։

Полеты «Армянских авиалиний» возобновятся с 16 декабря
Вчера стало известно, что ряд рейсов компании "Армянские авиалинии" задержаны или отменены. В авиакомпании сообщили, что самолет "Армянских авиалиний" в течение нескольких дней проходит плановые технические проверки. Самолет прибудет в Армению 15 декабря. Полеты возобновятся с 16 декабря.
В авиакомитете уверяют, что в настоящее время других причин для отмены или задержки рейсов авиакомпании нет, представители комитета работают на месте.
За это время пассажиры с уже купленными билетами были переведены на рейсы других авиакомпаний. В компании сообщают, что все проблемы пассажиров решены, жалоб не поступало.
Авиакомпания предложила пассажирам отмененных рейсов полный возврат стоимости билета или изменение даты рейса.