ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի պետի հետ քննարկվել են համագործակցության հեռանկարները
Դեկտեմբերի 10-11-ը Հայաստան են այցելել ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի 145-րդ ավագ դասընթացի ուսանողները` կրթօջախի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մաքս Արթուր Նիլսենի գլխավորությամբ։
Պաշտպանական քոլեջի պետին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։  Քննարկվել են ռազմական կրթության բնագավառում համագործակցության հնարավորությունները և հեռանկարները։
ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ ՊՆ, ԱԳՆ և ԱԽ գրասենյակի ներկայացուցիչները ավագ դասընթացի ուսանողներին ներկայացրել են Հայաստանի պաշտպանության ու անվտանգության ոլորտների վերաբերյալ բանախոսություններ։
Դեկտեմբերի 11-ին պաշտպանական քոլեջի պետ Մաքս Արթուր Նիլսենը հյուրընկալվել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում, որտեղ ներկայացվել են կրթօջախի գործունեությունն ու իրականացվող ծրագրերը։ Հանդիպման արդյունքներով նախանշվել են նաև ռազմակրթական երկու հաստատությունների միջև համագործակցության հեռանկարները։

Перспективы сотрудничества обсуждены с главой Оборонного колледжа НАТО
10-11 декабря студенты 145-го старшего курса Оборонного колледжа НАТО посетили Армению под руководством руководителя учебного заведения генерал-лейтенанта Макса Артура Нильсена.
Руководителя Коллегии обороны принял первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба Вооруженных Сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян.
Обсуждены возможности и перспективы сотрудничества в сфере военного образования.
В административном комплексе Министерства обороны представители Министерства обороны РА, МИД и Верховного Совета РА прочитали студентам старших курсов лекции по сферам обороны и безопасности Армении.
11 декабря руководитель оборонного колледжа Макс Артур Нильсен был принят в Национальном исследовательском университете обороны Министерства обороны Республики Армения, где были представлены деятельность и реализуемые программы учебного заведения.