Ընդգծվել է ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման արդյունքում հնարավոր դրական զարգացումները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրահանձնաժողովի միգրացիայի և ներքին գործերի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Յոհաննես Լուխների գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը կարևորել է ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ մեկնարկած երկխոսության շրջանակներում իրականացվող միջոցառումները: Մհեր Գրիգորյանն ընդգծել է մուտքի արտոնագրերի ազատականացման արդյունքում հնարավոր դրական զարգացումները, ինչպես տնտեսության առանձին ճյուղերի, այնպես էլ մարդկանց շարժունակությունը:
Մհեր Գրիգորյանն առանձնակի շեշտել է ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի լիարժեք կիրարկման կարևորությունը և ԵՄ գործընկերներին ներկայացրել առանցքային ոլորտներում իրականացված և նախանշված բարեփոխումները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են սոցիալական պաշտպանության, առողջապահության, կրթության, ինչպես նաև սահմանների կառավարման հարցերին:

Possible positive developments as a result of the liberalization of EU visas were emphasized
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received a delegation led by Johannes Luchner, the Deputy Director General of Migration and Home Affairs of the European Commission, and Ambassador Vassilis Maragos, the head of the European Union Delegation to Armenia.
Welcoming the guests, the Deputy Prime Minister emphasized the measures implemented within the dialogue framework on the liberalization of EU visas. Mher Grigoryan emphasized the possible positive developments due to the liberalization of visas and the mobility of individual sectors of the economy.
Mher Grigoryan particularly emphasized the importance of fully implementing the RA-EU comprehensive and extended partnership agreement and presented the implemented and planned reforms in key areas to the EU partners.
The interlocutors touched upon social protection, healthcare, education, and border management issues.