Ընդգծվել է ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման արդյունքում հնարավոր դրական զարգացումները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրահանձնաժողովի միգրացիայի և ներքին գործերի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Յոհաննես Լուխների գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը կարևորել է ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ մեկնարկած երկխոսության շրջանակներում իրականացվող միջոցառումները: Մհեր Գրիգորյանն ընդգծել է մուտքի արտոնագրերի ազատականացման արդյունքում հնարավոր դրական զարգացումները, ինչպես տնտեսության առանձին ճյուղերի, այնպես էլ մարդկանց շարժունակությունը:
Մհեր Գրիգորյանն առանձնակի շեշտել է ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի լիարժեք կիրարկման կարևորությունը և ԵՄ գործընկերներին ներկայացրել առանցքային ոլորտներում իրականացված և նախանշված բարեփոխումները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են սոցիալական պաշտպանության, առողջապահության, կրթության, ինչպես նաև սահմանների կառավարման հարցերին:

Были подчеркнуты возможные положительные изменения в результате либерализации виз ЕС.
Вице-премьер-министр Мгер Григорян принял делегацию, возглавляемую заместителем генерального директора по вопросам миграции и внутренних дел Европейской комиссии Йоханнесом Люхнером, на встрече также присутствовал глава делегации Евросоюза в Армении посол Василис Марагос.
Приветствуя гостей, вице-премьер-министр подчеркнул меры, реализуемые в рамках диалога по либерализации виз ЕС, Мгер Григорян подчеркнул возможные положительные изменения в результате либерализации виз, а также мобильности отдельных секторов экономики.
Мгер Григорян особо подчеркнул важность полной реализации соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА-ЕС и представил партнерам ЕС осуществленные и запланированные реформы в ключевых областях.
Собеседники затронули вопросы социальной защиты, здравоохранения, образования, а также пограничного контроля.