Անդրադարձել են ԵՄ վիզաների ազատականացման գործընթացին
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կլաուդիա Բուշին:
Հանդիպմանը երկուստեք բարձր է գնահատվել իրավական փոխօգնության ոլորտում ՀՀ և ԳԴՀ միջև համագործակցությունը:
Ներկայացնելով Արդարադատության նախարարության առաջնահերթությունները՝ զրույց է ծավալվել մասնավորապես դատաիրավական, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մարդու իրավունքների պաշտպանության շուրջ: Այս համատեքստում քննարկվել են բարեփոխումների իրականացման ուղղությամբ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել Արդարադատության նախարարության իրավասությանն առնչվող ոլորտներին, այդ թվում` հաշտարարության և արբիտրաժի, անձնական տվյալների պաշտպանության բնագավառում առկա Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության լավագույն փորձի տեղայնացմանը:
Նախարարը ներկայացրել է ընտրական օրենսդրության կարգավորումներին առնչվող մանրամասներ, ինչպես նաև դեսպանի խնդրանքով դրվագային անդրադարձ է արվել նոր սահմանադրության հայեցակարգին՝ ընդգծելով անձանց սոցիալական իրավունքների ճշգրտության կարևորությունը: Նախարարը շեշտել է, որ Հայաստանի կողմից իրականացվող բարեփոխումների շղթայական իրականացումն էլ ավելի է մոտեցնելու մեր պետությունը եվրոպական արժեքներին և ստանդարտներին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության» համաձայնագրի շրջանակում իրականցված և ընթացող ոլորտային բարեփոխումներին, ԵՄ վիզաների ազատականացման գործընթացին:

The EU visa liberalization process was addressed
Minister of Justice Srbuhi Galyan received Claudia Bush, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Armenia.
Cooperation between RA and GDR in the field of mutual legal assistance was highly appreciated at the meeting.
Presenting the Ministry of Justice's priorities, a conversation was held, particularly about the judiciary, the fight against corruption, and the protection of human rights.
Reference was made to areas related to the Ministry of Justice's jurisdiction, including conciliation and arbitration and the localization of the Federal Republic of Germany's best practices in personal data protection.
The minister presented details related to electoral legislation regulations, and at the ambassador's request, the concept of the new constitution was referred to, emphasizing the importance of the accuracy of individuals' social rights.
The meeting also discussed the sectoral reforms implemented and ongoing within the "Comprehensive and Extended Partnership" agreement, the EU visa liberalization process.