Քննարկվել են վերականգնվող էներգետիկայի զարգացման հեռանկարները
ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանն ընդունել է Նորվեգիայի Թագավորության փոխդեսպան Ռեբեկա Լիին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկ ոլորտին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ նախարարի տեղակալը ներկայացրել է վերականգնվող էներգետիկ ռեսուրսների կիրառմամբ արևային և հողմային էլեկտրաէներգիայի արտադրությանն ուղղված ծրագրերը միջազգային համագործակցության շրջանակներում։
Անդրադառնալով «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին՝ Հարությունյանը նշել է, որ ծրագրի իրականացումը միտված է տարածաշրջանում ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը` այդ թվում էլեկտրահաղորդման գծերի, ինչը հնարավորության կտա հետագա ավելի լայն համագործակցության:

Prospects for the development of renewable energy were discussed
Hovhannes Harutyunyan, Deputy Minister of the Ministry of Foreign Affairs and Trade of the Republic of Armenia, received Rebecca Lie, Deputy Ambassador of the Kingdom of Norway.
During the meeting, issues related to the energy sector were discussed. In particular, the deputy minister presented the programs aimed at producing solar and wind electricity using renewable energy resources within the framework of international cooperation.
Referring to the "Crossroads of Peace" project, Harutyunyan noted that its implementation aims to unblock the infrastructure in the region, including power transmission lines, which will enable further, wider cooperation.