Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Կոլումբիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Կոլումբիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էկտոր Իսիդրո Արենաս Նեյրային:
Ողջունելով դեսպանին Հայաստանի խորհրդարանում՝ Ալեն Սիմոնյանը հույս է հայտնել, որ նման հանդիպումները կարող են իրենց նպաստն ունենալ հայ-կոլումբիական հարաբերությունների զարգացման հարցում:
Դեսպան Արենաս Նեյրան իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին ընդունելության համար ու իր պատրաստակամությունը հայտնել քայլեր ձեռնարկելու երկկողմ կապերին նոր տեմպ հաղորդելու գործում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև երկկողմ հետաքրքրության այլ, մասնավորապես՝ միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Ален Симонян встретился с послом Колумбии
Спикер НС РА Ален Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Колумбия в Армении Эктора Исидро Аренаса Нейру.
Приветствуя посла в парламенте Армении, Ален Симонян выразил надежду, что подобные встречи могут способствовать развитию армяно-колумбийских отношений.
Посол Аренас Нейра, в свою очередь, поблагодарил Алена Симоняна за прием и выразил готовность предпринять шаги для придания нового темпа двусторонним отношениям.
Собеседники затронули и другие вопросы, представляющие двусторонний интерес, в частности, межпарламентского сотрудничества.