Նախարարը մանրամասներ է հայտնել առաջին խորհրդակցությունից
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նորանշանակ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը մանրամասներ է հայտնել առաջին խորհրդակցությունից։
«Այսօր Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում անցկացրել եմ գործակարգավարական խորհրդակցություն։
Նախ ծանոթացել եմ աշխատակազմի հետ, ապա նախարարի տեղակալները հակիրճ ներկայացրել են իրենց համակարգման ոլորտները։
ՏԿԵ նախարարության համակարգման ենթակայության տակ գտնվող կոմիտեների ղեկավարները ևս ներկայացրել են իրենց ոլորտները և ընթացքում գտնվող ծրագրերը։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության աշխատակազմին հորդորել եմ աշխատանքը կատարել մեծ նվիրումով և չխուսափել որոշումների կայացումից։
Գործակարգավարական խորհրդակցությանը անդրադարձ է կատարվել ընթացիկ ծրագրերին, նախարարության առաջիկա անելիքներին, քննարկվել են աշխատանքային այլ հարցեր ևս»։

Новоназначенный министр территориального управления и инфраструктур Давид Худатян представил подробности первого совещания.
"Сегодня я провел регламентное совещание в Министерстве территориального управления и инфраструктур.
Сначала я познакомился с коллективом, затем заместители министров кратко представили направления своего взаимодействия.
Руководители комитетов, находящихся под координацией Министерства науки и технологий, также представили свои направления и реализуемые программы.
Я призвал коллектив Министерства территориального управления и инфраструктур выполнять работу с большой самоотдачей и не уклоняться от принятия решений.
На методическом совещании были обсуждены текущие программы, предстоящая деятельность министерства, а также обсуждены другие рабочие