«Ամենայն անկեղծությամբ»՝ ARARAT-ի նոր գովազդային արշավը բրենդի պատմության ևս մեկ հատոր է։ ARARAT հայկական կոնյակը, շարունակելով ամրացնել ներկայացվածությունն իր բոլոր շուկաներում և կենտրոնանալով սպառողի հետ հողարդակցման առավել արդյունավետ միջոցների վրա, բացում է մի նոր էջ, որը նրբորեն ներկայացնում է մի պատմություն ամենակարևորի մասին։
Գովազդային այս արշավում բրենդի ավանդական արժեքները՝ վարպետությունը, առատաձեռնությունը, կիրքը, աութենտիկությունը գտնում են իրենց վառ և գունագեղ մարմնավորումը, որպեսզի հիշեցնեն մարդկային անգին ու անկեղծ հույզերի մասին։
1887 թվականից ի վեր ARARAT-ի վարպետները, սերնդե սերունդ փոխանցելով գիտելիքը, փորձն ու ավանդույթը, մշտապես լիացրել են այն նվիրական սիրով և անկեղծ հույզերով։ ARARAT-ի հենց այս եզրն է արձագանքել տասնամյակների ընթացքում ու մշտապես հանդիպել սպառողների գնահատականին, նրանց պատրաստակամությանը՝ կիսելու բրենդի հետ մարդկային շփումների ամենաջերմ ու անկեղծ պահերը։ 1887 թվականից ARARAT-ի վարպետներն իրենց հույզերն են ներդնում արտադրության փուլերից յուրաքանչյուրի մեջ։ «Ամենայն անկեղծությամբ» արշավով ARARAT-ը կիսում է նվիրական այս մոտեցումը Ձեզ հետ։
Գովազդային նոր արշավը ներկայացնում է ARARAT տեսականու դասերից յուրաքանչյուրը։ Արշավի վիզուալ բաղադրիչները միավորված են դրամատուրգիական որոշակի ընդհանրությամբ։ Այսպես՝ նոր արշավի վիզուալ շարքից յուրաքանչյուրը կառուցված է դուալության սկզբունքով։ Արշավի պատկերներից յուրաքանչյուրում ARARAT-ը անդրադառնում է բրենդի երկու հարթություններին՝ ինքնին արտադրանքին և այն հույզերին, որոնցով այն ուղեկցվում է։ ARARAT-ը ընդգծում է «իրականն» ու «անկեղծը» և դառնում այս երևույթների այն կետը, որտեղ ներդաշնակորեն միավորվում են արտադրութան վայելքի պահերը։ Հենց այս պահերն են, որ ամփոփում են ARARAT-ի դարավոր ժառանգությունն ու մեր կյանքի այն արժեքավոր դրվագները, որոնք մշտապես զուգորդվում են մեկ գավաթ ARARAT-ով։
Այսպես ARARAT-ի աստղային դասը, որը միավորում է ARARAT 3 աստղ և ARARAT 5 աստղ կոնյակները, պատկերային հագեցած ամփոփում է ստանում խաղողի օգնությամբ։ Կոնյակի հիմքը՝ խաղողը, այստեղ պատկերված է տարածական նուրբ լուծումներով, արևի և նրանից ճառագայթող լույսով, որը խորհրդանշում է բնության հաղթանակն ու առատաձեռնությունը։ Պատկերավորումը զուգորդված է նաև «1887 թվականից ի վեր Ձեզ ենք նվիրում արևի ջերմությունը» գրությամբ՝ հրավիրելով իրական հայկական կոնյակի սիրահարներին կիսելու նրա ջերմությունը մտերիմների հետ։
ARARAT-ի պրեմիում դասը, որը ներառում է ARARAT Անի և ARARAT Ախթամար կոնյակները, սպառողին է ներկայանում կոնյակի պատրաստման կարևորագույն փուլերից մեկի՝ թորման գործընթացի միջոցով։ Հարգանքի տուրք մատուցելով գրագետ և արհեստավարժ թորմանը, որն էլ դեռ 1887 թվականին դարձավ Հայաստանում կոնյակագործության հիմնադրման ելակետերից մեկը՝ այս դասի վիզուալ լուծումը կենտրոնացնում է մեր հայացքը արտադրական հենց այս փուլի վրա։ Այստեղ խոշոր պլանով պատկերված թորման սարքի մի հատվածը ներկայացված է հագեցած գույների ներքո, որոնք ստեղծում են հուզական ներգրավման ակներև էֆեկտ։
ARARAT հայկական կոնյակների սուպեր-պրեմիում դասը, որը միավորում է ARARAT Վասպուրական, ARARAT Դվին և ARARAT Նաիրի կոնյակները գովազդային նոր արշավում այլաբանորեն պատմում են կոնյակի պատրաստման ամենաերկարատև փուլի՝ հնացման մասին։ Այստեղ, ըստ նախագծի վրա աշխատող ստեղծագործական թիմի, Նաիրի կոնյակը ներկայացված է դարավոր կաղնեփայտե մի հատվածի վրա, որը մտովի տանում է դիտողին դեպի իրական կոնյակի կարևոր տարրը՝ կաղնեփայտե տակառներում տեղի ունեցող հնեցումը։
Տակառատախտակի նատուրալիստական պատկերումը, որտեղ ուշադիր դիտողը վստահաբար կնկատի կաղնեփայտի բնական ճեղքվածքներ, ակամա փոխանցում է վստահության, տոկունության, մտագրավ հետհայացքի և հնացվածության զգացումը։ Տասնամյակներ պահանջող այն հնացվածության, որի յուրաքանչյուր տարին խնամքով պահում է նվիրական վարպետությունն ու անկեղծ սերը, և որով ARARAT-ի վարպետները ստեղծել և շարունակում են հյուսել ARARAT-ի պատմությունը։
«ARARAT-ը միշտ պատրաստ է դիմելու նորարարական քայլերի։ Այսպես` դեռ 2021 թվականին ապրանքանիշի ոճաբանական առանձնահատկություններին մենք հաղորդեցինք նոր տարրեր, որոնք այն ժամանակ հեղափոխական էին ոլորտի համար։ Ժամանակի ընթացքում մեր նորարարությունները ոչ միայն ի ցույց դրեցին մեր հնարավորությունների նոր կողմը, այլև դարձան օրինակելի։ Այսօր ARARAT-ը մեկ քայլ առաջ է գնում։ Ապրանքանիշն ունի հարուստ պատմություն, բացառիկ ավանդույթներ, կատարյալ որակ։ Այս ամենի մասին անհրաժեշտ է պատմել մեր սպառողներին աշխարհի ավելի քան 50 երկրներում, որտեղ ներկայացված է բրենդը։ Պատմել այն մասին, որ ARARAT-ն արժանի է կիսելու մտերիմների հետ անցկացրած ամենաջերմ ու անկեղծ պահերը։ Նոր արշավով մեզ համար շատ կարևոր էր միավորել բոլոր սպառողներին իրապես կարևորի շուրջ։ «Ամենայն անկեղծությամբ» գովազդային արշավը բրենդի պատմության նոր էջն է, որը մեր ուշադրությունը հրավիրում է ամենակարևորի, ամենաիրականի՝ մարդկային անկեղծ հույզերի վրա, որոնցով օժտում ենք մեզ համար ամենաթանկագինը՝ սերը, աշխատանքը, հոգատարությունը, գթասրտությունը, ջերմ հարաբերությունները», - ընդգծում է Երևանի կոնյակի գործարանի շուկայավարության և վաճառքների տնօրեն Անուշ Համբարձումյանը։

Коммуникационная платформа армянского коньяка ARARAT «Между нами настоящее» - новая глава в истории бренда. Продолжая усиливать присутствие на всех рынках и фокусируясь на продвижении в наиболее эффективных каналах коммуникации с потребителем, ARARAT переворачивает страницу, чтоб изящно рассказать искреннюю историю о важном.
В новой коммуникационной платформе традиционные ценности бренда: мастерство, щедрость, страсть, аутентичность - находят яркие, красочные воплощения, чтоб напомнить о самом главном – о настоящих, неподдельных, искренних чувствах и эмоциях.
С 1887 года мастера ARARAT из поколения в поколение передавая знания, опыт и традиции, непременно заряжали их искренней любовью и неподдельными эмоциями. Эта грань ARARAT отзывалась в десятилетиях, встречая признание потребителей, разделяющих с брендом самые теплые, искренние моменты человеческого общения. С 1887 года мастера ARARAT создают эмоции на каждом из производственных этапов, с новой кампанией «Между нами настоящее» ARARAT их разделяет с вами.
Концепция новой коммуникационной платформы построена на глубокой внутренней драматургии, выраженной в дуальности каждого из визуальных образов. Визуальная составляющая коммуникационной платформы разработана для каждого из трех основных сегментов гаммы ARARAT. В каждом из изображений серии коньяк ARARAT становится яркой точкой пересечения его двух ипостасей: продукта и эмоций, которые его сопровождают. ARARAT подчеркивает идею настоящего, как явления, которое объединяет момент производства с моментом потребления; настоящего как точки, где встречается вековое наследие бренда с значимыми моментами нашей жизни, сопровождаемыми бокалом ARARAT.
Так, звездная линейка ARARAT в кампании визуально подчеркивает основной оплот настоящего армянского коньяка - армянский виноград, который представлен невероятно фактурно, символически подсказывая о триумфе природы, щедрость которой позволяет мастерам ARARAT создавать легендарный армянский коньяк. Луч света в визуальном решении также дополняется текстовым сопровождением «Делимся теплом с 1887 года. Сегодня ваша очередь», приглашая ценителей настоящего армянского коньяка разделить его тепло с близкими.
Премиум сегмент, состоящий из коньяков ARARAT Ани и ARARAT Ахтамар, в новой кампании преподносится зрителю через один из важнейших этапов производства коньяка – дистилляцию. Отдавая дань грамотной дистилляции, которая среди прочего и послужила исходной точкой основания в Армении коньякоделия в 1887 году, визуальное решение кампании композиционно построено на объемном изображении фрагмента дистилляционного аппарата и играет на сочетании глубоких насыщенных цветов, создавая сильный эмоциональный эффект вовлечения.
Суперпремиальная линейка ARARAT, в которую входят наиболее выдержанные коньяки ARARAT Васпуракан, ARARAT Двин и ARARAT Наири, в новой кампании метафорически повествует о самом долгом из этапов создания коньяка – о выдержке. Тут, по замыслу креативной группы, работающей над проектом, бутылка коньяка Наири представлена на фоне горизонтального среза векового дуба, что отсылает зрителя на важный аспект аутентичного коньяка – выдержку, которая непременно должна происходить исключительно в дубовых бочках.
Невероятно фактурное изображение старого дуба, у которого внимательный зритель заметит органические трещины, невольно передает чувство твердости, уверенности, богатой ретроспективы, выдержки, каждый год которой бережно хранит неподдельное мастерство и искреннюю любовь, с которой коньякоделы ARARAT создавали и продолжают создавать историю ARARAT. С каждым из визуалов новой коммуникационной платформы ARARAT приглашает истинных ценителей настоящего коньяка разделить самые искренние моменты с близкими.
«ARARAT всегда готов к инновационным решениям. Так, в 2021-ом мы привнесли в бренд-коммуникацию новую стилистику, что казалось революционным для индустрии, но со временем она не только показала новую грань наших возможностей, но и стала трендом для рынка. Сегодня ARARAT делает новый шаг вперед. У бренда богатая история, уникальные традиции, безупречное качество, и об этом нужно продолжать рассказывать нашим потребителям на более чем 50-ти рынках, где сегодня представлен бренд. Рассказывать о том, что ARARAT достоин разделять самые теплые, эмоциональные моменты с близкими. Новой кампанией нам очень важно объединить всех потребителей чем-то по-настоящему важным! Рекламная кампания «Между нами настоящее» - новая страница в истории бренда, которая наводит свет на самое важное, самое неподдельное – истинные человеческие эмоции, которые мы вкладываем в самое значимое – любовь, работу, заботу, отношения», - подчеркивает директор по маркетингу и продажам Ереванского коньячного завода Ануш Амбарцумян.