Մալթայում կայացել է ftNFT YoCerebrum Awards-ը. հայտնի են հաղթողները
Օրերս Մալթայում տեղի է ունեցել թվային աշխարհի կարևորագույն իրադարձություններից մեկը՝ ftNFT YoCerebrum ամենամյա մրցանակաբաշխությունը։ Նախորդ երկու տարիներին միջոցառումն անցկացվել է Դուբայում, այս անգամ մրցանակաբաշխության անցկացման վայր էր ընտրվել Մալթայի Մանոել կղզու Ֆորտ Մանոել ամրոցը։
Մրցանակաբաշխությանը ներկա էր գտնվում Մալթայի հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Սիլվիո Շկեմբրին, հրավիրված էին WEB3 թվային աշխարհի ներկայացուցիչներ, ինֆլուենսերներ և հանրային դեմքեր։ Երեկոյի ընթացքում ելույթ է ունեցել Ջեյսոն Դերուլոն, ինչպես նաև պարային խմբեր և երաժիշտներ Մալթայից։
Հավելենք, որ հընթացս Մալթայում կայացած SiGMA B2B մրցանակաբաշխության շրջանակում Fastex-ի համահիմնադիր Վիգեն Բադալյանն արժանացել է «Տարվա առաջնորդ» մրցանակին։ Forbes-ի հետ զրույցում Վիգեն Բադալյանն անդրադարձել է արվեստի թվայնացմանը․  «Նորարարությունը մեծ դեր է ունենալու ֆինանսական ոլորտի և արվեստի ապագայի ձևավորման գործում։ Web3-ը ներդրողներին, ստեղծագործողներին և պարզապես ոլորտով հետաքրքրվողներին մշտապես առաջարկում է թվային ակտիվների կիրառությամբ ոլորտը զարգացնելու լայն հնարավորություններ», - ասել է նա։ Ի դեպ, վերջերս Fastex-ն ստացել է նախնական հաստատում Մալթայի ֆինանսական ծառայությունների մարմնի կողմից (MFSA) Վիրտուալ ֆինանսական ակտիվների (VFA) 4-րդ դասի արտոնագրի համար:  Սա նոր ձեռքբերում է եվրոպական շուկայում գործունեություն ծավալելու  և օրենսդրական նոր կարգավորումների ստացման համատեքստում:
Այս տարի ftNFT YoCerebrum Awards-ի պարգևատրումները 2024 FTN-ը և «Բահամուտ» ձկան տեսքով արձանիկն էին, որը խորհրդանշում է նորարարություն և  ստեղծարարություն։ Մրցանակաբաշխության անվանակարգերը 15 էին։ Միջազգային ժյուրիի քվեարկության փուլը հաղթահարելուց հետո յուրաքանչյուր անվանակարգի համար ընտրվել է 4 թեկնածու, ինչին հաջորդել է բլոկչեյն և հանրային քվեարկությունը, որի արդյունքներն են․
•⁠ ⁠Տարվա NFT նախագիծ ՝ «You Could Suffer in Heaven»/«Դու կարող ես տառապել դրախտում»
•⁠ ⁠Լավագույն արվեստի ցուցադրություն ֆիջիթալ սփեյսում՝ «Ջոկեր» հավաքածու
•⁠ ⁠NFT հայտնություն՝ Անաստասիա NFTart
•⁠ ⁠Լավագույն ֆիջիթալ NFT՝ «Tempus Impromptu»
•⁠ ⁠Ամենանորարարական NFT հավաքածու՝ «Cacticrew»
•⁠ ⁠Լավագույն Motion Art NFT՝ «Mind Your Scrolling»
•⁠ ⁠Լավագույն AKNEYE արտիստ Բիենալե 2024-ի ընթացքում՝ Սաթենիկ Ղուլիջանյան
•⁠ ⁠Լավագույն AKNEYE արտիստ՝ Ռաֆայել Մեգալ
•⁠ ⁠Լավագույն սփեյս YoCerebrum-ում՝ «Dubai Sports Track»
•⁠ ⁠Լավագույն նորաձևության NFT նախագիծ՝ «LAGANZA»
•⁠ ⁠Լավագույն Dream Factory նախագիծ՝ Վարդան Տեպիկյանի արվեստի պատկերասրահ
•⁠ ⁠Լավագույն Web 3.0 լուսաբանում՝ «HackerNoon»
•⁠ ⁠Լավագույն FTN կազինո խաղ՝ «Barbara Bang – FTN Coins»
•⁠ ⁠Լավագույն Ortak խաղի հավաքածու՝ «Evolution – FTN Crazy Game»
•⁠ ⁠Լավագույն YoCerebrum կազինո սփեյս՝ CreedRoomz
Արդեն երրորդ անգամ անցկացվող միջոցառման հիմնական նպատակն է մոտիվացնել և աջակցել այն բոլոր արտիստներին և մասնակիցներին, որոնք իրենց ներդրումն են  ունենում թվային արվեստի, NFT-ների բլոկչեյն տեխնոլոգիայի զարգացման գործընթացում։
ftnft.am-ի մասին
ftNFT.am-ը հայկական առաջին NFT հարթակն է, որի նպատակն է Հայաստան բերել NFT-ների համաշխարհային փորձն ու դրանք հասանելի դարձնել ՀՀ դրամով: Նկար, երաժշտություն, ֆիլմ, ներկայացում, զարդարվեստ ու բազում այլ արվեստի ճյուղեր և բիզնեսներ կարելի է ադապտացնել նորագույն տեխնոլոգիաներին և թվայնացնել՝ միաժամանակ պահպանելով դրանց արժեքն ու իսկությունը։
ftNFT.am-ը մեծ հեռանկարներով լի հարթակ է, որտեղ կարելի է ծանոթանալ NFT աշխարհին ու սկսել ստեղծել, գնել և վաճառել թվային և ֆիզիկական NFT-ներ հայկական արժույթով: Հարթակն անվտանգ է ու թափանցիկ և՛ իրավաբանական, և՛ ֆինանսական տեսանկյունից:

The ftNFT YoCerebrum Awards were held in Malta. The winners are known
The other day, one of the most critical events in the digital world took place in Malta—the annual ftNFT YoCerebrum Awards. In the previous two years, the event was held in Dubai; this time, Fort Manoel on Manoel Island in Malta was chosen as the venue for the award ceremony.
Silvio Schembri, the Minister of Economy of the Republic of Malta, attended the award ceremony. Representatives of the WEB3 digital world, influencers, and public figures were invited. Jason Derulo and dance groups and musicians from Malta performed during the evening.
We should add that Vigen Badalyan, co-founder of Fastex, was awarded the "Leader of the Year" at the SiGMA B2B awards ceremony held in Malta. In a conversation with Forbes, Vigen Badalyan referred to the digitization of art. "Innovation will play a major role in shaping the future of the financial sector and art. "Web3 constantly offers investors, creators, and those just interested in the field-wide opportunities to develop the field using digital assets," he said. By the way, Fastex has recently received preliminary approval from the Malta Financial Services Authority (MFSA) for a Virtual Financial Assets (VFA) Class 4 license. This is a new achievement in operating in the European market and receiving new legislative regulations.
This year's ftNFT YoCerebrum Awards honorees were the 2024 FTN and the Bahamut fish figurine, symbolizing innovation and creativity. There were 15 nominations for the award ceremony. After passing the international jury voting stage, four candidates were selected for each category, followed by blockchain and public voting, the results of which are:
NFT Project of the Year: "You Could Suffer in Heaven"
•⁠ ⁠Best art exhibit in digital space: Joker collection
•⁠ ⁠NFT Revelation: Anastasia NFTart
Best Digital NFT: Tempus Impromptu
•⁠ ⁠The most innovative NFT collection: "Cacticrew"
Best Motion Art NFT: Mind Your Scrolling
Best AKNEYE artist during Biennale 2024: Satenik Ghulijanyan
•⁠ ⁠Best AKNEYE Artist: Raphael Megal
Best space on YoCerebrum: "Dubai Sports Track"
•⁠ ⁠Best Fashion NFT Project: "LAGANZA"
•⁠ Best Dream Factory project: Vardan Tepikyan Art Gallery
Best Web 3.0 Coverage: HackerNoon
Best FTN Casino Game: Barbara Bang – FTN Coins
Best Ortak Game Collection: Evolution – FTN Crazy Game
•⁠ Best YoCerebrum casino space: CreedRoomz
The event's primary goal, which is being held for the third time, is to motivate and support all artists and participants who contribute to the development process of digital art and NFT blockchain technology.
About ftnft. am
ftNFT.am is the first Armenian NFT platform to bring the world experience of NFTs to Armenia and make them available in AMD. Painting, music, film, performance, jewelry, and many other arts and businesses can be adapted to the latest technologies and digitized while preserving their value and authenticity.
ftNFT.am is a platform full of great prospects. It is a place where you can get acquainted with the NFT world and start creating, buying, and selling digital and physical NFTs in Armenian currency. The platform is safe and transparent from both legal and financial points of view.