Դավիթ Խուդաթյանն այցելել է Նոր Հաճնի կամուրջ
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր այցելել է Նոր Հաճնի կամուրջ:
Այդ մասին հայտնում են նախարարությունից։
Նախարարին ուղեկցել են ՏԿԵ նախարարի տեղակալներ Քրիստինե Ղալեչյանը, Նարեկ Մանուկյանը, «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Զոհրաբյանը, Կոտայքի մարզպետ Ահարոն Սահակյանը:
Նախարարը ծանոթացել է իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
Շինարարը մանրամասն նախարարին ներկայացրել է՝ ինչ է արվել մինչ այսօր, և որ աշխատանքներն են ընթացքի մեջ: Մասնավորապես ջրամեկուսացման և ներքին շերտի տեղադրման շինաշխատանքներն արդեն ավարտական փուլում են: Շուտով կսկսվի ասֆալտբետոնի վերին շերտի տեղադրումը:
Նախարար Խուդաթյանը հստակ հանձնարարականներ է տվել շինարարներին: Մասնավորապես կազմել աշխատանքների կատարման արագացված գրաֆիկ և շարժվել ըստ դրա:
Մինչև կամրջով երթևեկության վերականգնումն առանց կցորդի ավտոմոբիլները Նոր Հաճնի կամուրջը կարող են շրջանցել Հ-2, /Հ-1/ (Աբովյան)-Արզնի-/Հ-6/-Նոր Գեղի ճանապարհով, իսկ կցորդով ավտոմոբիլները՝ Տ-6-54, /Հ-5/-Կարենիս-Չարենցավան-/Հ-1/ և Հ-5, /Հ-6/ (Նոր Գեղի)-Արգել-Արզական-Հրազդան ավտոճանապարհներով։

Министр территориального управления и инфраструктуры РА Давид Худатян сегодня посетил мост Нор Ачн.
Министра сопровождали заместители министра ТУИ Кристине Галечян, Нарек Манукян, исполнительный директор фонда «Дорожный департамент» Армен Зограбян, губернатор Котайка Агарон Саакян.
Министр ознакомился с ходом работ.
Застройщик подробно представил министру, что уже сделано и что работы продолжаются. В частности, строительные работы по гидроизоляции и монтажу внутреннего слоя уже находятся на завершающей стадии. скоро начнется укладка асфальтобетона.
Министр Худатян дал строителям четкие указания, в частности, составить ускоренный график работ и действовать согласно ему.
До восстановления движения на мосту транспортные средства без прицепа могут объезжать мост Нор Ачни по дороге H-2, /H-1/ (Абовян)-Арзни-/H-6/-Нор Гехи, а транспортные средства с прицепом - Т-6-54, /H-5/-Каренис-Чаренцаван-/H-1/ и H-5, /H-6/ (Новый Гехи)-Аргел-Арзакан-Раздан.