Կարևորվել է «Վիզա»-ի գործունեությունը Հայաստանում
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Վիզա» վճարային համակարգի ընկերության տարածաշրջանային նախագահ Էնդրյու Տորեին:
Փոխվարչապետը հանդիպման սկզբում կարևորել է «Վիզա»-ի գործունեությունը Հայաստանում՝ ընդգծելով, մասնավորապես, ֆինանսական և թվայնացման ոլորտներում ընկերության հետ փորձի ու գիտելիքի փոխանակման նշանակությունը երկրի համար:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում կանխիկի կրճատման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքների արդյունքները, ինչպես նաև անդրադարձել թվայնացմանն ու կիբեռանվտանգությանն առնչվող հարցերին:

The activity of "Visa" in Armenia was highlighted
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Andrew Torrez, the regional president of the Visa payment system company.
At the beginning of the meeting, the Deputy Prime Minister highlighted Visa's activities in Armenia, emphasizing, in particular, the importance of exchanging experience and knowledge with the company in finance and digitalization for the country.
The interlocutors discussed the results of the work to reduce cash in Armenia and addressed issues related to digitalization and cyber security.