Հայաստանը ԵԱՀԿ-ում նոր ներկայացուցիչ ունի
Նախագահի հրամանագրով Անդրանիկ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպությունում Հայաստանի առաքելության ղեկավար։
« Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի և «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Ավստրիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրանիկ Հովհաննիսյանին նշանակել Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության ղեկավար, Վիեննայում Միավորված ազգերի կազմակերպության գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ (նստավայրը՝ Վիեննա)»,- նշված է հրամանագրում։

У Армении новый представитель в ОБСЕ
Указом президента Андраник Оганесян назначен главой миссии Армении при Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе.
"На основании предложения премьер-министра, в соответствии со статьей 132, частью первой, пунктом 2 Конституции и статьей 13 и 14, частью 3 Закона о дипломатической службе.
Андраник Оганесян, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Австрийской Республике, назначен главой миссии Республики Армения при Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе, постоянным представителем Республики Армения в Отделение ООН в Вене и других международных организациях (резиденция: Вена)", - говорится в указе.