Ֆրանսիայի առաջին տիկինն ընդունել է ՀՀ դեսպանին
Ֆրանսիայում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանին ընդունել է Ֆրանսիայի առաջին տիկին Բրիժիտ Մակրոնը։
Այդ մասին հայտնում են Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում իրավիճակի և ընթացող գործընթացների վերաբերյալ։
Դեսպան Տոլմաջյանը շնորհակալություն է հայտնել տիկին Մակրոնին՝ Հայաստանին հուզող հումանիտար խնդիրների հանդեպ վերջինիս ցուցաբերած հետաքրքրության և Հայաստանի ու Ֆրանսիայի առանձնաշնորհյալ հարաբերություններին նրա նվիրվածության համար։
Բրիժիտ Մակրոնն իր հերթին վերահաստատել է համերաշխությունն ու բարեկամությունը մեր երկրի ու ժողովրդի հանդեպ։

Первая леди Франции приняла посла РА
По случаю завершения дипломатической миссии во Франции посол Асмик Толмаджян была принята первой леди Франции Бриджит Макрон.
Об этом сообщили в посольстве РА во Франции.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно ситуации и происходящих процессов на Южном Кавказе.
Посол Толмаджян поблагодарила госпожу Макрон за ее интерес к гуманитарным вопросам, затрагивающим Армению, и ее приверженности привилегированным отношениям между Арменией и Францией.
Брижит Макрон, в свою очередь, подтвердила солидарность и дружбу по отношению к нашей стране и народу.