Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հունգարիայի նախագահին
Պաշտոնական այցով Հունգարիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հաջորդ հանդիպումը Հունգարիայի նախագահ Տամաշ Շուլյոկի հետ էր:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստան-Հունգարիա հարաբերությունների ներկայիս ընթացքին ու դրանք բարելավելու անհրաժեշտ քայլերին:
Բացի երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող քննարկումներից` ՀՀ ԱԺ նախագահն ու Հունգարիայի նախագահն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:
Ալեն Սիմոնյանը Հունգարիայի նախագահին է ներկայացրել նաեւ ՀՀ կառավարության կողմից նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:

Alen Simonyan met the President of Hungary
RA NA Speaker Alen Simonyan, who is in Hungary on an official visit, had his next meeting with Hungarian President Tamás Sulyok.
During the meeting, the interlocutors reflected on the current course of Armenia-Hungary relations and the necessary steps to improve them.
In addition to discussing bilateral relations, the Speaker of the RA National Assembly and the President of Hungary also discussed the signing of the peace treaty between Armenia and Azerbaijan and other issues of regional interest.
Alen Simonyan also presented the "Crossroads of Peace" project initiated by the RA government to the President of Hungary.