ԳՇ պետն այցելել է ռազմական ակադեմիա (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն այցելել է ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա և հանդիպել արհեստավարժ սերժանտների վերապատրաստման դասընթացներին մասնակցող զինծառայողների հետ։
Զրուցելով կրտսեր հրամանատարական պաշտոններ զբաղեցնող զինծառայողների հետ՝ գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը կարևորել է նրանց դերը ենթակա անձնակազմին կրթելու և նրանց ու սպայակազմի միջև կապող օղակ դառնալու առումով։
Հանդիպման ավարտին քննարկվել են սերժանտների ծառայության հետ կապված մի շարք հարցեր, ինչից հետո Էդվարդ Ասրյանը պատասխանել է ներկաներին հետաքրքրող հարցերին։

Глава Генштаба посетил военную академию (ФОТО)
14 ноября первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба Вооруженных Сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян посетил Военную академию имени Вазгена Саргсяна Министерства обороны РА и встретился с военнослужащими, участвующими в учениях на курсах профессиональных сержантов.
Беседуя с военнослужащими, занимающими младшие командные должности, генерал-лейтенант Эдвард Асрян подчеркнул их роль в воспитании подчиненного личного состава и становлении связующим звеном между ними и офицерами.
В завершение встречи был обсужден ряд вопросов, связанных со службой сержантов, после чего Эдвард Асрян ответил на интересующие присутствующих вопросы.