Վահագն Խաչատուրյանը կմասնակցի Կրան Մոնտանա ֆորումին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նոյեմբերի 13-ից 15-ը աշխատանքային այցով մեկնել է Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Այցի շրջանակներում նախագահը Ժնևում կմասնակցի «Կրան Մոնտանա» (CRANS MONTANA FORUM) ֆորումի բացման արարողությանը և հանդես կգա ելույթով:
Կռան Մոնտանա ֆորումը շվեյցարական միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպություն է, որը հիմնադրվել է 1986թ. Ժան-Պասկալ Դելամուրազի (Շվեյցարիայի Համադաշնության 1989 և 1996թթ. նախագաh, պաշտպանության և էկոնոմիկայի նախկին նախարար), Ժան-Պոլ Կարտերոնի և Լիխտենշտեյնի արքայազնի կողմից:
Ֆորումի նպատակն է նպաստել տարբեր երկրների կազմակերպությունների, կառավարությունների և քաղաքական գործիչների միջև ուղիղ կապի հաստատմանը, ինչպես նաև ապահովել կայունության, արդարության և անվտանգության բարձր մակարդակ: Այն կարևորում է հատկապես միջազգային երկխոսության և համագործակցության զարգացումը:
Ընթացիկ տարվա բացառիկ նստաշրջանը նվիրված է «Անվտանգություն և միջազգային հարաբերություններ, տնտեսական զարգացում, գործարարություն և ներդրումներ» թեմային:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև նախագահի հանդիպումներն Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Նգոզի Օկոնջո-Իվեալայի, Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության նախագահ Միրյանա Սպոլյարիչ Էգերի, ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների բարձր հանձնակատար Վոլկեր Տյուրկի և բարձրաստիճան այլ գործընկերների հետ:

Vahagn Khachaturyan will participate in the Cran Montana Forum
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, left for the Swiss Confederation on a working visit from November 13 to 15. During the visit, the President will participate in the opening ceremony of the "CRANS MONTANA FORUM" forum in Geneva and make a speech.
The Cran Montana Forum is a Swiss international non-governmental organization founded in 1986 by Jean-Pascal Delamuraz (President of the Swiss Confederation 1989 and 1996, former Minister of Defense and Economy), Jean-Paul Carteron, and the Prince of Liechtenstein.
The forum's purpose is to promote direct communication between organizations, governments, and politicians of different countries and to ensure a high level of stability, justice, and security. It especially emphasizes the development of international dialogue and cooperation.
The exclusive session of the current year is dedicated to the topics of "Security and international relations, economic development, business and investments."
Within the framework of the working visit, the President's meetings with Director General of the World Trade Organization Ngozi Okonjo-Iweala, President of the International Red Cross Organization Mirjana Spoljaric Egger, UN High Commissioner for Human Rights Volker Türk and other high-ranking partners are planned.