Ժամանակավորապես կդադարեցվի Հայաստան գազի մատակարարումը
«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունից հայտնում են, որ «Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» տարանցիկ մայրուղային գազատարի «Ղազախ-Սագուրամո» (DN 1000) հատվածում վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու նապտակով նոյեմբերի 13-ին ժամը 10։00-ից մինչև նոյեմբերի 14-ը ժամը 22։00-ն կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը:
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների անխափան և հուսալի գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ ներքին պաշարների և ԻԻՀ-ից մատակարարվող բնական գազի լրացուցիչ ծավալների հաշվին:

Подача газа в Армению будет временно прекращена
Компания "Газпром Армения" сообщает, что с 13 ноября с 10:00 до 14 ноября 22:00 на участке "Газах-Сагурамо" (DN 1000) трубопровода "Северный Кавказ-Закавказье" будут проведены аварийно-восстановительные работы. «транзитно магистральный газопровод. 00 Подача природного газа в Армению будет прекращена.
В указанный период бесперебойное и надежное газоснабжение потребителей республики будет осуществляться без ограничений, за счет внутренних резервов и дополнительных объемов природного газа, поставляемого из Республики Иран.