Հայաստան-Հունաստան միգրացիոն համագործակցությունը` նոր մակարդակի վրա
Նոյեմբերի 12-ին Հունգարիա կատարած այցի շրջանակում ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը հանդիպել է Հունաստանի միգրացիայի և ապաստանի նախարար Նիկոս Պանագիոտոպուլոսին։
Քննարկվել են միգրացիոն հոսքերի կառավարման, անօրինական միգրացիայի կանխարգելման, ինչպես նաև փոխգործակցության ընդլայնման հարցեր։
Վահե Ղազարյանը Հունաստանի միգրացիայի և ապաստանի նախարարին հրավիրել է Հայաստան՝ ծանոթանալու Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության աշխատանքին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև փորձի փոխանակման և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Կողմերն ընդգծել են իրենց պատրաստակամությունը միգրացիոն ոլորտում երկկողմ համագործակցությունն ամրապնդելու ուղղությամբ։

On November 12, as part of his visit to Hungary, Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan met with the Greek Minister of Migration and Asylum Nikos Panagiotopoulos.
Issues of managing migration flows, preventing illegal migration, and expanding cooperation were discussed.
Vahe Ghazaryan invited the Minister of Migration and Asylum of Greece to Armenia to get acquainted with the work of the Migration and Citizenship Service.
The exchange of experiences and other issues of mutual interest were also discussed during the meeting.