Կոնգրեսը կնշանավորվի Իսպանիայի և ՀՀ միջև պայմանագրի կնքմամբ
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն ընդունել է Հայկական բժշկական միջազգային կոմիտեի (AMIC) գործադիր խորհրդի անդամ, Սան Ռաֆայել սրտաբանական բաժանմունքի կլինիկական ղեկավար, AMADEA բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Լիլիան Գրիգորյանին։
«Քննարկեցինք Հայկական բժշկական միջազգային կոմիտեի (AMIC) նախաձեռնությամբ 2025 թվականի հուլիսի 3-5-ը Մադրիդում կայանալիք 14-րդ Համահայկական բժշկական Կոնգրեսի (AMWC2025) առջև դրված խնդիրները:
Կոնգրեսի առանցքում Հայաստանի և սփյուռքահայ բժիշկների համագործակցությունն է, բժշկագիտությանը, Հայաստանում առողջապահության ոլորտի հետագա զարգացմանն ուղղված ռազմավարական ծրագրերը և ներդրումները:
Առողջապահության նախարարությունն ակտիվ մասնակցություն է ունենալու AMWC2025-ի աշխատանքներին, իսկ կոնգրեսը կնշանավորվի Իսպանիայի Թագավորության առողջապահության նախարարության և ՀՀ առողջապահության նախարարության միջև համագործակցության պայմանագրի կնքմամբ:

The signing of a treaty between Spain and Armenia will mark the signing of the Congress
RA Minister of Health Anahit Avanesyan received a member of the executive board of the Armenian International Medical Committee (AMIC), clinical head of the San Rafael cardiology department, president of the AMADEA charitable foundation Lilian Grigoryan.
"We discussed the issues before the 14th Pan-Armenian Medical Congress (AMWC2025) to be held in Madrid on July 3-5, 2025, at the initiative of the Armenian International Medical Committee (AMIC).
The core of the Congress is the cooperation of Armenian and Diaspora Armenian doctors, strategic plans and investments aimed at medical science, and the further development of the healthcare sector in Armenia.
The Ministry of Health will actively participate in AMWC2025's activities, and the Congress will be marked by the signing of a cooperation agreement between the Ministry of Health of the Kingdom of Spain and the Ministry of Health of the Republic of Armenia.