Առաջարկվում են լուծումներ Երևանի արտաքին տեսքի վերականգնման վերաբերյալ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում և հարակից օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ փոփոխությունները վերաբերում են տեղեկան ինքնակառավարման մարմինների գործունեության գրեթե բոլոր բնագավառներին: Առաջարկվող փաթեթը, ըստ քաղաքապետի, իր ծավալով և բովանդակությամբ ամենամեծն է: Ներկայացված փաթեթով առաջարկվում են լուծումներ քաղաքի արտաքին տեսքի վերականգնման, ինքնակամ շինարարության կանխարգելման, դրա հետևանքների վերացման, առևտրի և ծառայությունների բնագավառում փոփոխությունների, վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ վարչական վարույթների առավել արդյունավետ իրականացման, վարչական իրավախախտումները կանխարգելելու, դրանց հետևանքներն արդյունավետ վերացնելու, համայնքի տարածքում համակեցության կանոնների ապահովման, տրանսպորտային խնդիրների լուծման վերաբերյալ:
Քննարկում է ծավալվել ներկայացված փոփոխությունների և լրացումների վերաբերյալ: Խորհրդակցության մասնակիցները ներկայացրել են իրենց տեսակետներն առաջարկվող լուծումների վերաբերյալ:
Վարչապետն առաջարկել է ներկայացված դիտարկումների հիման վրա շարունակել աշխատանքները նախագծերի լավարկման ուղղությամբ:

Solutions are proposed for the restoration of Yerevan's appearance
Prime Minister Nikol Pashinyan led today's consultation, during which the package of draft laws on amendments and additions to the Law "On Local Self-Government in the City of Yerevan" and related laws were discussed.
The mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, noted that the proposed package is the largest in terms of scope and content. It includes changes in the field of trade and services, more effective implementation of administrative proceedings regarding administrative offenses, prevention of administrative offenses, effective elimination of their consequences, provision of rules of coexistence in the territory of the community, and solving transport problems.
A discussion was held regarding the proposed amendments and additions. The participants of the consultation presented their views on the proposed solutions.
The Prime Minister proposed to continue the work on improving the projects based on the observations presented.