ՊԵԿ-ի ու Ֆրանսիական համալսարանի միջև փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի Ռուստամ Բադասյանի և Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Սալվա Նակուզիի միջև ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր:
Ռուստամ Բադասյանը կարևորել է հուշագրի ստորագրումը՝ ընդգծելով, որ այն ուղղված է ՊԵԿ-ում ակադեմիական առաջընթացի խթանմանը:
Անդրադառնալով կողմերի միջև համագործակցությանը՝ Սալվա Նակուզին առանձնացրել է գործակցության շրջանակն ընդլայնելու հնարավորությունները:
Հուշագրի շրջանակում կողմերը կիրականացնեն գործուն քայլեր՝ կոմիտեի աշխատակիցների և համալսարանի ուսանողների կարողությունների զարգացման ուղղությամբ։

Подписан меморандум о взаимопонимании между КГД и Французским университетом
Меморандум о взаимопонимании был подписан между председателем Комитета госдоходов Рустамом Бадасяном и ректором Французского университета в Армении Сальвой Накузи.
Рустам Бадасян особо отметил подписание меморандума, подчеркнув, что он направлен на содействие академическому прогрессу в КГД.
Говоря о сотрудничестве между сторонами, Сальва Накузи подчеркнула возможности расширения сферы сотрудничества.
В рамках меморандума стороны предпримут активные шаги в направлении развития способностей сотрудников комитета и студентов вузов.