«Մեզ համար մեծ կարևորություն ունեն կապի ոլորտը, ՀՕՊ-ը, հետախուզությունը». Պապիկյան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարել է, թե «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի փոփոխությունները կնպաստեն որոշակի զորամասերում, սահմանամերձ հատուկ կարևորություն ունեցող ուղղություններում միջին ու ցածր օղակների զինվորական պաշտոնների համալրմանը։
Նա օրինակ է բերել անօդաչու թռչող սարքերի ուղղությամբ զորամասերը. «Մեզ համար մեծ կարևորություն ունեն կապի ոլորտը, հակաօդային պաշտպանությունը, հետախուզությունը, այսինքն՝ մարդիկ, ովքեր ունեն գիտելիք ու փորձ և արագ կարող են համալրել ԶՈՒ շարքերը»,- նշել է նախարարը՝ հավելելով, որ խրախուսում են, որ պահեստազորից կարողանան համալրել կարևոր զորամասերը։
ԱԺ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն էլ ելույթ է ունեցել՝ ասելով, թե «Նոր օրենքով՝ երկարամյա ծառայությունից հետո կենսաթոշակի անցած զինվորականները կարող են վերադառնալ զինծառայության՝ պահպանելով կենսաթոշակը»։

«Связь, ПВО, разведка имеют для нас большое значение». Папикян
Министр обороны РА Сурен Папикян заявил на внеочередной сессии НС, что поправки в закон "О военной службе и статусе военнослужащих" будут способствовать заполнению средних и низших воинских должностей в отдельных воинских частях, в приграничных районах особого значения.
Он привел пример воинских частей по управлению БПЛА. " Связь, противовоздушная оборона, разведка имеют для нас большое значение, т.е. люди, которые обладают знаниями и опытом и могут быстро пополнить ряды Вооруженных Сил", - отметил министр, добавив, что они поощряют резервистов к возможности пополнения важные воинские части.
С речью выступил также депутат Национального собрания Армен Хачатрян, заявивший, что  "согласно новому закону военнослужащие, вышедшие в отставку после выслуги лет, могут вернуться на военную службу с сохранением пенсии".