ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով, Տաթևիկ Գրիգորյանը նշանակվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2024 թվականի հոկտեմբերի 29-ի ԲԴԽ-101-Ո-227 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը՝ Տաթևիկ Գրիգորյանին նշանակել Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր»,- ասված է հրամանագրում:
Խաչատուրյանի մեկ այլ հրամանագրով, Հովհաննես Սաֆարյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր: Վազգեն Սմբատյանը նշանակվել է Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:

Татевик Григорян назначена судьей Апелляционного уголовного суда
Указом президента РА Ваагна Хачатуряна Татевик Григорян назначена судьей Апелляционного уголовного суда.
«На основании части 1 статьи 139 и части 6 статьи 166 Конституции, а также рекомендации, представленной решением Высшего судебного совета от 29 октября 2024 года ВСС-101-О-227, назначить Татевик Григорян на должность судьей апелляционного уголовного суда", - говорится в постановлении.
Согласно другому указу Хачатуряна, Ованнес Сафарян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области. Вазген Смбатян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области.